آسپارتام در دیابت و کاهش وزن

آسپارتام در دیابت و کاهش وزن

آسپارتام در دیابت و کاهش وزن

آسپارتام در دیابت 

کسانیکه دیابت دارند در خوردن و نوشیدن باید احتیاط کنند تا سطح قند خون خود را کنترل کنند. علاوه بر این، بخشی از مدیریت دیابت شامل حفظ وزن سالم است، برای دستیابی به هر دو، باید محصولاتی با کالری و قند کم و را مصرف کرد، که بعضی اوقات به معنای مصرف محصولات با شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام است.

کسانی که دیابت دارند باید اولین قدمی که برمی دارند این است که کالری خالص را از رژیم خود حذف کنند که اغلب شامل شکر است.به طور کلی، شیرین کننده های مصنوعی ممکن است برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند مفید باشد، با این حال، بهتر است که از پزشک خود سوال کنند. بر اساس یک مطالعه، موش هایی که از آسپارتام تغذیه کردند،  توده های بدنی کمتری داشتند. یک نکته جالب در مورد این بود که این موشها دارای باکتری های روده بزرگ و همچنین افزایش قند خون بودند. این افزایش قند خون نیز به مقاومت به انسولین مرتبط است.

بدون شک آسپارتام برای افراد مبتلا به دیابت مفید است و آنها را قادر به لذت بردن از غذاهای شیرین مزه بدون کربوهیدرات می کند. از آنجایی که کالری در مقادیر معمول مصرف نشده است، می تواند بر میزان قند خون و یا افزایش وزن تأثیری نداشته باشد.

آسپارتام در کاهش وزن

آسپارتام در دیابت و کاهش وزن

مطالعات نشان می دهد که شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام می توانند به کاهش وزن کمک کنند و ممکن است به افرادی که دیابت نوع ۲ مبتلا هستند مفید باشد. با این حال، محققان مدتهاست که دوز توصیه شده ایمن (۴۰ میلی گرم در هر کیلوگرم وزن بدن در روز) و عوارض جانبی بالقوه آن را مورد بحث قرار داده اند.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع آسپارتام

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *