آسپارتام در نوشیدنی ها:

آسپارتام یکی از محبوب ترین شیرین کننده های کم کالری می باشد. بدون کالری نیست و حاوی ۴ گرم کالری است. آسپارتام به مدت بیش از یک چهارم یک قرن به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در ۱۳۰ کشور در سراسر جهان مورد استفاده می شود و در حال حاضر در بیش از ۶۰۰۰ غذا و نوشیدنی موجود است.

آسپارتام در نوشیدنی ها

از آنجا که آسپارتام دو صد شیرینتر از شکر است، شما فقط نیاز به یک مقدار بسیار کمی از آسپارتام برای ایجاد یک غذای شیرین با مقدار کالری کمی دارید غذاهایی که آسپارتام دارند روی برچسب آنها قید شده است.نگرانی های بهداشتی مربوط به ایمنی آسپارتام، از جمله افزایش خطر ابتلا به سرطان، از طریق تحقیق تأیید نشده است. آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) و انجمن سرطان آمریکا اذعان دارد که آسپارتام برای مصرف عموم مشکلی ندارد. مقدار مصرف روزانه آسپارتام ۵۰ میلیگرم است که معادل ۲۱ نوشیدنی شیرین است.

آسپارتام در افراد دارای بیماری

آسپارتام برای تقریبا تمام افراد، از جمله کسانی که مبتلا به دیابت هستند، برای استفاده مفید است. فقط یک استثناء وجود دارد برای کسانی که دارای فنیل کتونوری هستند. این افراد نمی توانند آسپارتام مصرف کنند. آسپارتام بیشتر در نوشیدنی های بدون قند و کم کالری استفاده می شود.

بسیاری از افراد دوست دارند نوشیدنی هایی استفاده کنند که قند کمی دارند یا بدون قند هستند، آسپارتام در نوشیدنی ها به جای شکر یک جایگزینی مناسب است. آسپارتام را می توان در رژیم غذایی سودا، چای، نوشیدنی های انرژی زا، قهوه،  شیر طعم دار، آبمیوه ها و سایر نوشیدنی های طعم دار یافت.

برای مصرف این نوشیدنی ها به فهرست ترکیبات آنها نگاه کنید.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع آسپارتام
 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *