آیا اسید سیتریک برای بدن ما مفید است

اسید سیتریک موجود در میوه ها

اسید سیتریک و سلامتی انسان

در اینجا چیزی است که شما باید درباره اسید سیتریک بدانید، افزودنی مواد غذایی به هر چیزی!!

اسید سیتریک بر روی برچسب های بسیاری از چیزها پنهان است: نوشیدنی ها، میوه ها و سبزیجات پیش از بسته بندی، حتی تمیز کننده های لوازم و محصولات زیبایی.

اسید سیتریک احتمالا شایع ترین افزودنی های نگهدارنده و طعم دهنده است و اینکه طعمی کمی ترش را به هر چیزی که به آن اضافه شود می دهد و در همه جا هست.

در محافل سلامتی یک نوع دید منفی برای اسید سیتریک وجود دارد، اما اسید سیتریکی که طبیعی باشد و از نوع آلی که در همه ی سبزیجات و میوه ها به ویژه مرکبات وجود دارد بسیار پر خاصیت است.

نکته اساسی در مورد اسید سیتریک

مصرف غذاهای حاوی اسید سیتریک طبیعی (از جمله، لیمو یا آب لیمو) به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار مفید است، به این معنی که بدن را از آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. خوردن آنتی اکسیدان های فراوان برای همه ی اعضای بدن از جمله سلامت قلب و یا پیشگیری از سرطان کمک می کند.

علاوه بر این، اسید سیتریک همچنین یک عامل قلیایی است که باعث کاهش اسیدیته در بدن شما می شود. ماریا ویلا، یک پزشک متخصص در نیوجرسی، مرکز چمبرز برای سلامتی، توضیح می دهد که اسید سیتریک با اصلاح ثبات محیط اسیدی بدن که اغلب ناشی از غذاهای فرآوری شده است و کنترل استرس بیش از حد، باعث می شود که بدن شما کارآمدتر عمل کند.

همچنین این نکته قابل توجه است که به علت قدرت قلیایی شدن آن، حتی شواهدی وجود دارد که اسید سیتریک ممکن است به جلوگیری از انواع خاصی از سنگ کلیه که می تواند در ادرار با اسیدیته بالا رشد کند کمک کند.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع اسید سیتریک.

 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *