آیا سوکرالوز در پوسیدگی دندان نقش دارد؟

آیا سوکرالوز در پوسیدگی دندان نقش دارد؟

سوکرالوز نوع جدیدی از شیرین کننده های بدون کالری است که اخیراً برای استفاده تأیید شده است. یک شیرین کننده مصنوعی بدون کالری و صفر کالری است. یک جایگزین قند است که تقریبا ۶۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز است.

در دسترس بودن آن ممکن است تعداد غذاهای خوش طعم، شیرین و نوشیدنی های شیرین موجود در بازار را گسترش دهد. مجموعه ای از مطالعات برای ارزیابی اینکه آیا سوکرالوز دارای پتانسیل بیماری زا است، انجام شده است.

اینها شامل بررسی متابولیسم باکتریایی خوراکی، پوسیدگی تجربی در مدلهای حیوانات و تأثیر محلولهای حاوی سوکرالوز بر pH پلاک انسان است. مجموع این مطالعات نشان می دهد که ساکارالوز غیر بیماری زا است. هنگامی که برای جایگزینی قند استفاده می شود، هم سوکرالوز و هم شیرین کننده های آزمایش شده مبتنی بر سوکرالوز ممکن است در رژیم غذایی پوسیدگی مفید باشند.

سوکرالوز معمولاً در محصولات بهداشتی دهان مانند آدامس وجود دارد و هیچ تاثیری بر پوسیدگی دندان ندارد. از آنجا که برخی از انواع باکتریهای خوراکی از قند تغذیه می کنند، اگر دندان ها در معرض قند زیاد باشند می تواند منجر به پوسیدگی دندان شود. میکروارگانیسم های باکتریایی قند را تجزیه می کنند و اسیدهایی را که باعث تضعیف مینای دندان هایشما می شوند، آزاد می کنند.

باکتریها، اسیدها، بقایای مواد غذایی و بزاق برای ایجاد پلاک که به سطح دندان ها می چسبد ترکیب می شوند. اسیدهای موجود در پلاک، مینای دندان را حل می کنند (به آن فرسایش عاج می گویند) و سوراخ هایی کم عمق به نام حفره ایجاد می کند. با گسترش پوسیدگی در پالپ دندان، آنها می توانند با گذشت زمان عمیق تر رشد کنند. جایگزین های قند مانند شیرین کننده های کم کالری تأثیری مانند قند ندارند. در حقیقت برخی از شیرین کننده ها به نام پلیول ها دارای خاصیت ضد باکتریایی هستند.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوکرالوز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *