اسید سیتریک از افزودنی های مجاز

اسید سیتریک_پویاویژن

اسید سیتریک

دانستن مقدار اسید سیتریک نوشیدنی ها ممکن است در تغذیه درمانی برای علایم قبلی سنگ کلیه، به ویژه در بیماران مبتلا به هیپوکراتراتیو مفید باشد. سیترات یک مهارکننده طبیعی برای بلورین ادراری است. رسیدن به غلظت سیترات ادراری درمانی، یک هدف بالینی در درمان پزشکی سنگ کلیه کلسیم است.
نوشیدنی های حاوی اسید سیتریک به حجم کل ادرار اضافه می کنند، اشباع کلسیم و سایر بلورها را کاهش می دهند و ممکن است دفع ادرار سیترات را افزایش دهد. اطلاعات مربوط به میزان اسید سیتریک موجود در آب میوه و فرمولاسیون های موجود در بازار به طور گسترده ای شناخته نشده است. در پژوهشی ما غلظت اسید سیتریک آب میوه های مختلف را ارزیابی کردیم.

محتوای اسید سیتریک از ۲۱ آبمیوه تجاری و کنسانتره آب از سه نوع میوه با استفاده از کروماتوگرافی یونی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

آب لیمو و میوه لیموها منبع غنی از این ماده هستند که حاوی ۱٫۴۴ و ۱٫۳۸ گرم / وات از این ماده هستند. کنسانتره آب لیمو و لیمو حاوی ۱٫۱۰ و ۱٫۰۶ گرم / اونس از این ماده است. محتوای اسیدسیتریک از لیموناد های قابل فروش در دسترس و دیگر محصولات آب، به طور گسترده ای متغیر است، از ۰٫۰۳ به ۰٫۲۲ گرم / اونس این مقدار تغییر می کند.

نتیجه اینکه: آب لیموی بدست آمده از میوه های تازه و از کنسانتره های آب لیمو، اسیدسیتریک بیشتری را در هر لیتر در مقایسه با آب گریپ فروت آماده می کنند. آب پرتقال آماده مصرف می شود و آب پرتقال از میوه ها فشرده می شود و همتنند گریپ فروت است.
در جاهایی که لیموناد تولید می شود و این ماده با آب مخلوط می شود، فرمولاسیون لیموناد آماده برای مصرف ، حاوی کمتر از ۶ بار اسید سیتریک بر اونس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *