از اسید اسکوربیک در کنسروها به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می شود

از اسید اسکوربیک در کنسروها به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می شود

از اسید اسکوربیک در کنسروها به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می شود

اسید اسکوربیک (ویتامین C) یک ویتامین محلول در آب است و یکی از مواد مغذی مهم آنتی اکسیدان است. این ماده در جلوگیری از تلفات و تأمین سطح مناسب آنتی اکسیدان ها در بدن ما نقش اساسی دارد. در بسیاری از غذاها به ویژه میوه ها و سبزیجات یافت می شود. بدن انسان نمی تواند ویتامین C را تولید یا ذخیره کند، بنابراین مصرف آن به طور مرتب به مقدار کافی ضروری است.

ضد میکروبها از رشد باکتریها و مخمرها در کنسروها جلوگیری می کنند. آنتی اکسیدان ها چربی ها را حفظ می کنند و باعث جلوگیری از سفت شدن آنها می شوند. اسید اسکوربیک که بیشتر به عنوان ویتامین C شناخته می شود، به عنوان ماده نگهدارنده قرار می گیرد که مانع از ادامه رسیدن مواد غذایی می شود و فرآیند فاسد شدن را به تاخیر می اندازد.
سبزیجات کنسرو شده، آب میوه های بطری، مربا و سایر میوه های حفظ شده با اسید اسکوربیک محافظت می شوند. اسیدیته ویتامین عملکرد آنزیم فنولاز را سخت می کند. فنلاز اکسیداسیون را تسریع می کند، فرایندی شیمیایی که در آن سطح اکسیژن بالا می رود و در نتیجه پوسیدگی ایجاد می کند. این فرایندی است که اسید اسکوربیک با آن مبارزه می کند.

اسید اسکوربیک که به صورت دانه ریز یا در محلول در آب به سطح بالای میوه قبل از آب بندی و پردازش اعمال می شود، مانع از تغییر رنگ و تغییر طعم در طول ذخیره می شود. آماده سازی ویژه اسید اسکوربیک مخلوط شده با پایه قند به شکل پودر یا به عنوان یک قرص محلول در آب، می تواند در بازارهای مواد غذایی و در کارخانه های مواد غذایی برای استفاده در کنسرو خانگی تأمین شود.

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *