سوربیتول یک الکل قند است که به طور طبیعی در برخی از میوه ها و سبزیجات یافت می شود و به عنوان شیرین کننده در غذاها و داروها استفاده می شود. سوربیتول، یک قند با شیرینی متوسط یک ماده محبوب برای تنظیم فعالیت آب در غذاهای خشک است.

وقتی صحبت از غذاهای دریایی می شود، بهترین کار استفاده از ماهی تازه است ، اما برای بسیاری از افراد امکان خرید ماهی تازه وجود ندارد پس نیاز به خرید کنسرو ماهی و غذاهای دریایی دارند. جغرافیا و بودجه اغلب نیاز به خرید غذاهای دریایی کنسرو دارند. سوریمی ماده اصلی تولید فرآورده های غذاهای دریایی است.

تولید سوریمی در تکنولوژنی باستانی ژاپنی که شامل شستشوی پی در پی از گوشت ماهی سرخ شده خرد شده در آب آشامیدنی است. پس از شستشو ، تصفیه شده و آب آن گرفته می شود ، مواد محافظت کننده (ضد فسفاتها ، ساکارز و سوربیتول) به گوشت اضافه می شوند تا پروتئین را در برابر دناتوراسیون در حین یخ زدایی و ذخیره سازی منجمد محافظت کنند.

از انجماد معمولاً برای حفظ کیفیت حسی و غذایی ماهی و محصولات آنها استفاده می شود. پخت سوربیتول به کوتاه کردن روند خشک شدن تولید غذاهای دریایی کمک می کند. سوربیتول در فرآیند پخت نه تنها ماندگاری را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه در کاهش زمان خشک شدن و از بین بردن، سخت شدن بیش از حد محصولات ماهی مرکب خشک مفیداست. استفاده از سوربیتول اثرات منفی یخ زدن را بر روی عضله گوشت به حداقل  می رساند و یک حالت جدایی ناپذیر دارد که ریزساختار عضلانی را حفظ کرده و باعث ایجاد اثر محافظت کننده می شود.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲  منبع ۳ /  منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *