استفاده از سوکرآلوز در کیک، پودینگ و کوکی ها

استفاده از سوکرآلوز در کیک، پودینگ و کوکی ها

استفاده از سوکرآلوز در کیک، پودینگ و کوکی ها

سوکرآلوز شیرین کننده مصنوعی و جایگزین قند است. با کلرشدن ساکارز تولید می شود. سوکرآلوز به طور اتفاقی در سال ۱۹۷۶ توسط یک محقق کشف شد و برای استفاده در ایالات متحده در سال ۱۹۹۸ تأیید شد.

این ماده ۶۰۰ برابر شیرین تر از شکر معمولی است و به عنوان یک جایگزین قند به بازار عرضه می شود و در محصولات زیادی از جمله پخت کیک استفاده می شود. در صنعت بسیاری از محصولات تجاری مورد نیاز شیرین کننده را به طرز چشمگیری بهبود بخشیده است.

از آنجا که عطر و طعم سوکرآلوز به قند نیشکر تصفیه شده بسیار نزدیک است، در طیف گسترده ای از دسرها جایی که یک ساختار کریستالی دقیق ضروری نیست، جایگزین ایده آل می شود. در دستور العمل هایی که مقدار قند بسیار زیاد است، اغلب شکر به طور قابل توجهی به ساختار و بافت کمک می کند. بنابراین برای پوشش آب نبات، شکلات، کارامل، کیک گردو در حدود ۲۵٪ از قند مورد نیاز با سوکرآلوز پر می شود.

سوکرآلوز بسیار محبوب است زیرا می تواند شیرینی طبیعی خود را در هنگام گرم شدن در دمای بالا حفظ کند. در کیکهای سنتی و لایه ای اسفنجی، در جایی که ساختار کریستالی برای هوادهی لازم است، سوکرآلوز باعث حفظ رطوبت می شود. کیک ها و نان های سریع به اندازه همتای هایشان با قند کامل بالا نمی روند، اما همچنان طعم خوشمزه می گیرند. در کوکی ها برای حفظ بافت از سوکرآلوز گرانول سفید به جای شکر قهوه ای استفاده می کنند.

برای شیرینی های کوکی، پودینگ و کاستارد از یک قاشق چای خوری عصاره وانیل به ازای هر فنجان شیرین کننده سوکرآلوز برای تقویت طعم استفاده کنید. در پودینگ و کاستاردها استفاده از سوکرآلوز باعث نرم تر و نازک تر شدن آنها می شود.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ / منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوکرالوز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *