استفاده از مالتودکسترین در کمپوت میوه

استفاده از مالتودکسترین در کمپوت میوه

استفاده از مالتودکسترین در کمپوت میوه

این افزودنی با تعدادی از غذاها به عنوان ماده غلظت دهنده مخلوط می شود. با این حال مالتودکسترین طعم شیرینی ندارد. آرایش شیمیایی بی نظیر آن، برای افزودن به مواد غذایی ایده آل است.

مالتودکسترین در مواد غذایی برای ایجاد فله که بافت مایع یا ژلاتینی مانند دارند استفاده می شود. وقتی به غذاهایی مانند سس سالاد یا پودینگ فوری اضافه می شود، به کاهش چسبندگی آنها کمک می کند و باعث ضخیم تر شدن آنها می شود. سایر غذاهایی که ممکن است حاوی مالتودکسترین باشند عبارتند از: کمپوت میوه، دسر، پودینگ فوری و سس.

مالتودکسترین به طور کلی به عنوان یک غلظت دهنده یا پرکننده برای افزایش حجم مواد غذایی فرآوری شده استفاده می شود. همچنین این ماده ماندگاری غذاهای بسته بندی شده را افزایش می دهد. تولید آن ارزان و آسان است، بنابراین برای محصولاتی مانند پودینگ فوری و ژلاتین، سس و سس سالاد مفید است. همچنین می توان آن را با شیرین کننده های مصنوعی ترکیب کرد تا محصولاتی مانند کمپوت میوه، دسر و نوشیدنی های پودری شیرین شود. بسیاری از مصرف کنندگان در پودینگ، سس، کمپوت میوه به بافت نیاز دارند.

مالتودکسترین در ضمن تثبیت مایعات موجود در آنها بخش عمده ای از غلظت را در این غذاها ایجاد می کند. از لحاظ مشخصه، مالتودکسترین ها دارای وزن مولکولی نسبتاً بالایی هستند و قدرت کاهش کمی دارند. وزن مولکولی زیاد مالتودکسترین باعث می شود که محلول های آنها فشار اسمزی کم، ویسکوزیته بالا و شیرینی کمی داشته باشند. قدرت کاهش کم بدان معنی است که مالتودکسترین ها فقط در واکنشهای قهوه ای کمی شرکت می کنند.

همانند کربوهیدرات ها، خصوصیات مالتودکسترین ها حاکی از کاربرد آنها در غذاهای فرآوری شده است. ویسکوزیته با محلول بالا نشان دهنده استفاده از آنها برای ایجاد حسی خوبی در دهان به نوشیدنی های میوه ای و گیاهی بدون افزودن شیرینی است. به عنوان مثال، مالتودکسترین می تواند در کوکتل های گوجه فرنگی برای کمک به تعلیق مواد جامد گوجه فرنگی و بهبود حس دهان مورد استفاده قرار گیرد. به همین ترتیب، مالتودکسترین در نوشیدنی های حاوی آب میوه برای بهبود طعم و ایجاد احساس دهان مورد استفاده قرار گرفته است.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *