استفاده از گوارگام در غذاها

استفاده از گوارگام در غذاها

استفاده از گوارگام در غذاها

استفاده از گوارگام در غذاها

مردم هنگام پخت و پز، از غلظت دهنده ها برای غذا استفاده می کنند. غلظت دهنده ها موادی هستند که باعث افزایش ویسکوزیته محلول ها یا مخلوط های مایع و جامد بدون تغییر قابل توجهی در خواص دیگر می شوند. وقتی از پخت غذا اطمینان حاصل می کنند که به غلظت رسیده باشد. تثبیت کننده ها اغلب به مواد غذایی اعمال می شوند و هدف آنها تغییر طعم ماده ای است که در آن استفاده می شود.

بیشتر مردم از انواع ضعیف تر آنها استفاده می کنند، که پلی ساکارید ها و پروتئین هستند.  انواع مختلف غلظت دهنده برای طعم، شفافیت و پاسخ به شرایط شیمیایی و فیزیکی استفاده می شود. انتخاب درست غلظت دهنده باعث می شود که غذای شما پخته شود و مهم تر آنکه بدانید غلظت دهنده کارش را درست انجام می دهد.

غلظت دهنده ها همچنین ممکن است به بهبود تعلیق سایر مواد یا امولسیون ها که باعث افزایش ثبات محصول می شوند کمک کنند. اغلب اوقات آنها به عنوان مکمل های غذایی تنظیم می شوند. یکی از آنها که به عنوان غلظت دهنده استفاده می شود، گوارگام است. استفاده های گوناگونی از گوارگام یا صمغ گوار به عنوان یک عامل روان کننده مواد غذایی می شود.

استفاده از گوارگام در غذاها

استفاده از گوارگام به عنوان افزودنی غذایی

اگر چه پودر گوار را می توان در کاربردهای مختلف صنعتی استفاده کرد، اما به عنوان یک افزودنی غذایی نیز به کار می رود.  صمغ گوار برای مواد غذایی به عنوان یک عامل روان کننده به دلیل ویژگی های حلالیت و مقاومت در برابر درجه حرارت قابل استفاده است. همچنین یک تثبیت کننده  با ویسکوزیته خوب است. گوارگام به این دلیل تثبیت کننده خوبی است که دارای گالاکتوز است که در محلول ها پایدار است و باعث کاهش حلالیت آب در pH های زیر ۴٫۵ می شود.

همچنین دارای خواص دیگری مانند ژله ای بودن است بسیاری از آنها را در صنعت مواد غذایی به دلیل قیمت مناسب در بازار استفاده می کنند.  به غیر از مقرون به صرفه بودن، صمغ گوار برای غلظت دار شدن مواد غذایی با خواص اضافی چسبنده بودن همراه است. این باعث ایده آلی خواص غذاهایی مانند سوپ می شود. در مقایسه با دیگر عوامل ضعیف در بازار، صمغ گوار به عنوان افزودنی مواد غذایی هشت برابر بهتر از بقیه عنل می کند. مقدار کمی از پودر گوارگام را اضافه می کنند تا ویسکوزیته خوبی برای مواد غذایی باشد. هنگامی که به عنوان یک عامل رقیق کننده مواد غذایی استفاده می شود،  مزه مواد غذایی راتحت تاثیر قرار نمی دهد. همچنین دارای اثرات تغذیه ای و دارویی فراوان است.

ساختار شیمیایی و فیزیکی خوبی دارد.  اتصال دهنده امولسیون است. صمغ گوار یک افزودنی خوب برای محصولات گلوتن و پخته است. پودر آن را در غذای پخته شده جایگزین می کنند که هضم آن آسان شود. دوره پخت را کاهش می دهد و زمانی که ذخیره می شود طول عمر را افزایش می دهد. عامل غلظت دهنده ی خوبی در غذاهای یخ زده است. هنگامی که استفاده می شود، برای کسانی که از سوپ و سس استفاده می کنند غذا را نرم می کند و آب اضافی غذا را جذب می کند.

برای غذای کم کالری این بهترین افزودنی است. پودر گوار کمک می کند روغن کمتری اسفاده شود و غذا کم کالری تر باشد و باعث کاهش وزن می شود و به کاهش وزن کمک می کند.  به دلیل مقرون به صرفه بودن و موجود بودن در بازار گوارگام برای غلظت دادن به مواد غذایی، بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع گوارگام.
 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *