اسیداسکوربیک ( ویتامین C) به کاهش فشارخون کمک می کند

اسیداسکوربیک ( ویتامین C) به کاهش فشارخون کمک می کند

اسیداسکوربیک ( ویتامین C) به کاهش فشارخون کمک می کند

اسیدآسکوربیک ( ویتامین C ) یک ویتامین محلول در آب است. به طور طبیعی در غذاهایی مانند مرکبات، گوجه فرنگی، سیب زمینی و سبزیجات برگ دار مشاهده می شود.تغذیه می تواند تأثیر بسزایی در فشار خون داشته باشد.

افزایش میزان پتاسیم ضمن کاهش مصرف سدیم باعث کاهش فشار خون می شود. مکمل ویتامین C باعث کاهش فشار خون در افراد با فشار خون طبیعی و بالا می شود. فشار خون بالا بدن را در معرض بیماری های قلبی قرار می دهد، علت اصلی مرگ در جهان  است.

مطالعات نشان داده اند که ویتامین C ممکن است به کاهش فشار خون در افراد با فشار خون بالا و بدون فشار خون کمک کند. مصرف مکمل ویتامین C به آرامش عروق خونی که خون را از قلب منتقل می کنند، کمک می کند تا باعث کاهش فشار خون شود. همچنین این مکمل به طور متوسط  فشار خون سیستولیک (بالاترین مقدار) را ۳٫۸۴ میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک (مقدار پایین تر) ۱٫۴۸ میلی متر جیوه در بزرگسالان سالم کاهش می دهد.

در بزرگسالان با فشار خون بالا ، مکمل های ویتامین C به طور متوسط ​​فشار خون سیستولیک ۴٫۸۵ میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک را ۱٫۶۷ میلی متر جیوه کاهش می دهد.
ویتامین C (اسید اسکوربیک) انواع مختلفی از اکسیژن های واکنش پذیر را خنثی می کند و آنتی اکسیدان های مهم سلولی را بازیافت می کند .ویتامین C همچنین در واکنشهای آنزیمی بی شماری که در ساخت کلاژن، L- کارنیتین و چندین انتقال دهنده عصبی و همچنین در تنظیم بیان ژن نقش دارد، یک عامل مؤثر است.

 

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *