اسیدسیتریک در گوشت

اسیدسیتریک در گوشت

اسیدسیتریک در گوشت

اسیدسیتریک در گوشت

اسیدسیتریک یک عنصر اسیدی طبیعی است که در اکثر مرکبات یافت می شود.
شما می توانید پودر اسید سیتریک غذایی را در اکثر داروخانه ها یا فروشگاه های خوراکی خریداری کنید. هنگامی که با آب مخلوط می شود اسید سیتریک رشد باکتری را متوقف می کند.

اسیدسیتریک در گوشت

گوشت به دلیل دارا بودن عوامل داخلی مساعد، محیط بسیار مناسبی برای فعالیت انواع میکروارگانیسم ها است و در صورت عدم کنترل مناسب عوامل خارجی، به سرعت فاسد می شود. از این رو یافتن روش های به روزی که با استفاده و تلفیق آن ها با بسته بندی، بتوان گوشت را در مدت زمان طولانی تری نسبت به از دست دادن رطوبت، آلودگی میکروبی، تغییر رنگ و صدمه فیزیکی محافظت کرد ضروری به نظر می رسد.گوشت را با یک لایه اسیدی می چسبانند که مانع از تخم گذاری بر روی گوشت می شود.اسید سیتریک در گوشتهای خشک برای جلوگیری از فساد گوشت استفاده می شود.اسیدیته گوشت، می تواند بافت گوشت را بهبود بخشد. تزریق اسید سیتریک برای افزایش pH گوشت گاو ظرفیت نگهداری آب و رطوبت عضله گوشت  را به طور قابل توجهی افزایش  می دهد. ساختار عضله پس از اسیدی شدن، از بین رفته است اما با افزایش pH عضله بهبود می یابد. اکسیداسیون لیپید در بلوک های گوشت گاو پخته شده و عضله اسیدی شده با اسید سیتریک مهار می شود. نتایج نشان می دهد که بهترین روش اسید مارینسیون برای گوشت گاو، اسید سیتریک می باشد، زیرا در دو روش بهبود بافت و مهار اکسیداسیون لیپید موثر است .

یک ترفند که بسیاری از شکارچیان از آن استفاده می کنند اسید سیتریک است، زیرا مگس ها را از بین می برد و به حفظ گوشت کمک می کند.  اسپری گوشت با اسید سیتریک باعث یک لایه روی گوشت می شود که گوشت سفت شده و مگس ها نمی توانند روی گوشت تخم گذاری کنند و گوشت خشک می شود.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش اسید سیتریک.
 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *