اسید اریتوریک یک ایزومر اسید اسکوربیک است

اسید اسکوربیک یک ترکیب شیمیایی (C6H8O6) است که معمولاً در طبیعت یافت می شود و می تواند به عنوان یک  افزودنی غذایی آنتی اکسیدانی مورد استفاده قرار گیرد. این ماده به عنوان ویتامین C عمل می کند، به این معنی که ترکیبی است که همان فعالیت ویتامین C را فراهم می کند. غالباً چندین ترکیب وجود دارد که همان فعالیت یک ویتامین را تولید می کنند و اغلب با نام آن ویتامین خوانده می شوند.

اشکال مختلفی از جمله  نمک و استرها قابل استفاده است. در این اشکال ، در لیست مواد تشکیل دهنده تحت نامهای مختلف مانند آسکوربات سدیم، آسکوربات کلسیم، آسکوربات پتاسیم، آسکوربیل پالمیتات یا استات آسکوربیلی ظاهر می شود. اسید اریتروبیک یک آنتی اکسیدان مهم در صنایع غذایی است که می تواند رنگ ، رایحه طبیعی غذاها را حفظ کرده و ذخیره آن را بدون عوارض سمی و جانبی طولانی کند. افزودنی غذایی است که از سبزیجات حاصل از ساکارز تولید می شود.

اسید اریتوریک یک ایزومر اسید اسکوربیک است. ایزومرها ترکیباتی هستند که انواع و تعداد یکسانی از اتم ها دارند، اما آرایش های مولکولی متفاوتی دارند. تفاوت در ترتیب مولکولی در بین ایزومرها ممکن است منجر به خاصیت شیمیایی مختلفی شود. اسید اریتوربیک در بعضی از کشورها به عنوان یک افزودنی غذایی آنتی اکسیدانی استفاده می شود و به طور کلی بی خطر شناخته می شود. اسید اریتوربیک به صورت مصنوعی تولید می شود و عملکرد آنتی اکسیدانی و نظارتی دارد.

معمولاً این افزودنی در ماهی و گوشت کنسرو یا یخ زده و در انواع خاصی از سالاد استفاده می شود. برای جلوگیری از خطرات مصرف اسید اریتروبیک نباید زیاد باشد.

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *