اسید اسکوربیک (ویتامین C) و جلوگیری از حملات نقرس

اسید اسکوربیک ( ویتامین C) و جلوگیری از حملات نقرس

اسید اسکوربیک ( ویتامین C) و جلوگیری از حملات نقرس

اسید اسکوربیک ( ویتامین C) می تواند سطح اسید اوریک خون را کاهش داده و به جلوگیری از حملات نقرس کمک کند:

نقرس یکی از انواع بیماری های ورم مفاصل می باشد که با درد همراه است. در اثر افزایش اسید اوریک در خون به وجود می آید. یکی از عوامل افزایش دهنده ی اسید اوریک، دریافت زیاد مواد غذایی حاوی اسید آمینه ی “پورین” است. فوق العاده دردناک است و شامل التهاب مفاصل، به ویژه انگشتان پا است.

افراد مبتلا به نقرس دچار تورم و حملات ناگهانی و درد شدید هستند. بیش از ۸٫۳ میلیون آمریکایی مبتلا به نقرس هستند. اسیداسکوربیک( ویتامین C) یک ویتامین ضروری است که به بدن کمک می کند بافت های سالم را بسازد. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است. یعنی به بدن کمک می کند تا در برابر مولکول های رادیکال آزاد که می توانند صدمه ببینند، از خود دفاع کند.

چندین مطالعه نشان داده اند که ویتامین C ممکن است به کاهش اسید اوریک در خون و در نتیجه محافظت در برابر حملات نقرس کمک کند. افرادی که ویتامین Cبیشتری را مصرف می کنند، میزان اسید اوریک خون را به میزان قابل توجهی پایین تر از افرادی است که مقدار کمتری مصرف می کنند. به ازای هر ۵۰۰ میلی گرم افزایش ویتامین  C خطر ابتلا به نقرس ۱۷ درصد کاهش یافته است.

اعتقاد بر این است که ویتامین C با کاهش اورات سرم در برابر نقرس محافظت می کند، تصور می شود که دلیل آن حذف بیشتر ادرار از طریق کلیه ها است. ویتامین C به طور کلی به دلیل بی خطر بودن شناخته شده است. می توان مکمل های آن را در بسیاری از داروخانه ها خریداری کرد. همچنین می توان میزان میوه و سبزیجات سرشار از ویتامین C را در رژیم غذایی خود تقویت کرد.

 

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *