اسید سیتریک

اسید سیتریک در بسیاری از میوه ها و سبزیجات، به ویژه مرکبات وجود دارد.
لیمو دارای غلظت های بالایی از این ماده است. اسید سیتریک می تواند تا ۸ درصد وزن خشک این میوه ها را تشکیل دهد (حدود ۴۷ گرم در لیتر در لیمو).
غلظت اسید سیتریک در میوه های مرکبات از ۰٫۰۰۵ mol / L برای پرتقال و گریپ فروت به ۰٫۳۰ mol / L در لیمو وانواع آن متغیر است. این مقادیر بسته به شرایطی که در آن میوه رشد کرده است، می تواند متفاوت باشد.

تولید اسید سیتریک در مقیاس صنعتی در ابتدا در سال ۱۸۹۰ با استفاده از صنعت مرکبات ایتالیا آغاز شد که در آن آب به وسیله آهک هیدراته (هیدروکسید کلسیم) برای رسوب سیترات کلسیم، با استفاده از اسید سولفوریک رقیق شده جدا شده و به اسید سیتریک تبدیل می شود. این ماده را می توان از شکر تولید کرد. با این وجود، تولید میکروبی این ماده تا زمانی که جنگ جهانی اول منجر به اختلال در صادرات مرکبات ایتالیایی نشد، مهمتر از تولید صنعتی آن بود.

در سال ۱۹۱۷، جیمز کوری، شیمیدان آمریکایی کشف کرد که گونه های خاصی از  Aspergillus niger قالب می تواند تولید کننده این ماده کارآمد باشد و شرکت Pfizer دو سال بعد با استفاده از این تکنولوژی تولید صنعتی را شروع کرد. و سپس  Citrique Belge در سال ۱۹۲۹ شروع به این کار کرد. در این تکنیک تولیدی، که هنوز هم مسیر اصلی صنعتی تولید اسید سیتریک است که امروزه استفاده می شود، از کشت A. niger از یک سقز یا یک ماده حاوی گلوکز برای تولید اسید سیتریک استفاده می شود. منبع تولید آن می تواند شکر، ملاس، نشاسته ذرت هیدرولیز شده یا سایر راه حل های ارزان قیمت باشد. پس از ترکیب محلول حاصل، اسید سیتریک و رسوب آن با هیدروکسید کلسیم به منظور تولید نمک سیترات کلسیم جدا می شود.

در سال ۱۹۷۷ یک ارویه جدید برای تولید این ماده توسط برادران Lever برای سنتز شیمیایی اسید سیتریک با استفاده از نمک های آکانیوتیک یا ایزوسیترات آلوئیزوسیترات کلسیم تحت شرایط فشار بالا انجام شد.

در سال ۲۰۰۷، تولید سالانه در سراسر جهان حدود ۱۶۰۰۰۰۰ تن بود. بیش از ۵۰ درصد از این حجم در چین تولید شد. بیش از ۵۰٪ این ماده به عنوان تنظیم کننده اسیدیته در نوشیدنی ها، ۲۰٪ در سایر مواد غذایی، ۲۰٪ برای کاربردهای مواد شوینده و ۱۰٪ برای کاربردهای مربوطه به غیر از مواد غذایی مانند لوازم آرایشی، دارو، و صنایع شیمیایی استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *