اسید سیتریک در قهوه

اسید سیتریک در قهوه

اسید سیتریک در قهوه

اسید سیتریک در قهوه

دانه های قهوه حاوی حداقل ۸۵۰ ترکیب مختلف است که به آن عطر و طعم خاص خود را می دهد. بسیاری از این ترکیبات اسید هستند، آنها بخش مهمی از طعم قهوه هستند.

اسید سیتریک به غذاها طعم ترش می دهد و در مرکباتی مانند لیمو و پرتقال یافت می شود. اسید سیتریک نقش مهمی در ترکیب زندگی متابولیگ گیاه دارد. در قهوه سبز، اسید سیتریک همراه با اسید مالیک و کینیک، مقدار قابل توجهی از اسید قهوه را تشکیل می دهد. در طی فرآوری، اسید سیتریک در سبزی ها به حداکثر مقدار خود می رسد و پس از آن کاهش می یابد. قهوه کنیا دارای سطوح پایین تر اسید سیتریک نسبت به قهوه ی آمریکای مرکزی است. اسیدیته قهوه معمولا کیفیتی بسیار ارزشمند است به ویژه در آمریکای مرکزی و آفریقای شرقی. اسیدیته با قهوه ای است که در ارتفاعات بسیار زیاد و در خاک های آتشفشانی غنی از مواد معدنی رشد می کند. اسیدیته قهوه شسته شده به طور قابل توجهی بالاتر از اسیدیته موجود در قهوه به طور طبیعی (خشک) پردازش شده است.

اسید سیتریک در قهوه

هنگامی که از اسیدیته در قهوه فکر می کنید، نباید لزوما به یک طعم میوه ای و ترش فکر کنید زیرا اکثر اسیدهای قهوه طعم اسیدی تولید نمی کنند.

به عنوان مثال، اسید فسفریک و اسید مالیک می توانند قهوه را شیرین تر کنند.  بسیاری از اسیدها مانند اسید سیتریک و اسید استیک، طعم مرکبات خوب را در غلظت کم تولید می کنند که باید در محتوای کم باشد.

اسیدهای مذکور در قهوه: اسید سیتریک ۱۲٫۲٪،اسیداستیک ۸/۱۱٪واسیدهای مولکولی باوزن بالا۸٪  اسید کلروژنیک ۹٪،اسید فرمیک ۵٫۳٪،اسید کینیک۴٫۷٪،اسید مالیک ۳/۹٪ واسید فسفریک ۲٫۵٪.

به طور کلی می توان دریافت که اسید سیتریک و اسید استیک مهم ترین آنها هستند زیرا در نسبت های بالا وجود دارد و pKa پایین دارند.

اسید سیتریک در تمیز کردن قهوه ساز

اسید سیتریک علاوه بر بودن در قهوه برای تمیز کردن قهوه ساز نیز استفاده می شود.

ابتدا قهوه درون قهوه ساز را بشویید، به طوری که اصلا قهوه در آن نباشد پس از انجام این کار، مخزن را با ۶-۸ فنجان آب پر کنید و به ۲ قاشق چای خوری پودر اسید سیتریک اضافه کنید.هنگامی که اسید سیتریک و آب در مخزن قرار دارد، قهوه ساز خود را روشن کنید و اجازه دهید تا قهوه ساز کارش را مانند دم کردن قهوه انجام دهد.پس از اتمام کار،سبد قهوه را بیرون بیاورید و به خوبی با آب گرم بشویید.یک بار دیگر با آب تمیز مخزن را پر کنید و یک بار دیگر آب را بجوشانید تا اسید سیتریک باقی مانده در دستگاه پاک شود.با این کار قهوه ساز به خوبی پاک می شود.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع اسید سیتریک.

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *