اسید سیتریک در پلیمرها چه نقشی دارد؟

اسید سیتریک در میوه های مرکبات مانند لیمو یافت می شود. اما اخیرا روش تخمیر اسید سیتریک به صورت تجاری تولید شده است. اسید سیتریک به راحتی در دسترس است و از لحاظ اقتصادی ارزان است، در صنایع غذایی و آشامیدنی مصرف زیادی دارد. برای خواص طعم دهنده و بافر از آن استفاده می شود. همچنین در صنایع نفت مواد و صنایع آرایشی استفاده می شود.

به تازگی پلیمرهای زیستی با توجه به قابلیت تجزیه زیستی و سازگاری زیستشان، توجه دانشمندان را جلب کرده اند. بسیاری از مونومرهای biobased وجود دارد که می توانند برای آماده سازی پلیمر استفاده شوند. به طور کلی مونومرهای زیستی به راحتی در مقدار فراوانی موجود هستند و از لحاظ اقتصادی ارزان هستند. ترکیبات بیولوژیکی مانند روغن های گیاهی، اسید سیتریک، کربوهیدرات ها و غیره برای سنتز پلیمر استفاده می شود.

در کنار استفاده از کربوهیدرات ها در مواد غذایی، زیست توده و مواد اولیه آنها با واکنش شیمیایی در پلیمرهای قابل استفاده اصلاح می شوند. بسیاری از محققان به پلیمر کربن هیدرات علاقه مند هستند، زیرا دارای قابلیت هیدروکسیل بزرگ است. پلیمرهای مبتنی بر کربوهیدرات در پزشکی، زیست پزشکی، مهندسی بافت، مواد پاک کننده پلیمری، داروهای ماکرومولکولی، هیدروژل، اصلاح کننده های سطحی مورد استفاده قرار می گیرند.

مانیتول  یک قند طبیعی است و بسیاری از کاربردهای صنعتی دارد به جای شکر استفاده می شود که اغلب به عنوان شیرین کننده ای در غذای دیابتی استفاده می شود، زیرا از روده ها جذب می شود.

سنتز مواد پلیمری با پایه بیولوژیک از اسید سیتریک و مانیتول است که پلی استر را در اختیار پلی آمید از واکنش اسید سیتریک با دی اتیلن ترایان می گذارد. آنها با FTIR مشخص می شوند و خواص حرارتی آنها توسط (آنالیز) TGA و(گرما سنجی افتراقی) DSC بررسی می شود.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع اسیدسیتریک.

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *