اسید سیتریک از مواد افزودنی خوراکی

اسید سیتریک_پویاویژن

اسید سیتریک

اسید سیتریک احتمالا زیر رادار شما است، اما شما تقریبا به طور قطع غذاهای بسیاری از آن را مصرف می کنید، مانند آبنبات و تنقلات تند.
این ماده یک اسید آلی طبیعی و ضعیف است که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات، به ویژه میوه های مرکبات یافت می شود. از آنجا که این ماده نیز یک محصول جانبی چرخه طبیعی است، همچنین توسط بسیاری از موجودات زنده تولید می شود.

این ماده برای عطر و طعم ترش، کیفیت نگهدارنده و عمل به عنوان یک بافر pH ارزش دارد. به همین دلیل، اسید سیتریک در لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از مواد غذایی موجود در آشپزخانه شما یافت می شود.

تولید اسید سیتریک
اگر چه این ماده در غلظت های بالا در بسیاری از میوه های مرکبات یافت می شود، استفاده از آن گرفته شده از میوه ها برای استفاده صنعتی ارزان نیست. به علاوه، تقاضا برای این ماده به مراتب بیشتر از عرضه میوه های مرکبات در دسترس است.

توانایی آسپرژیلوس نایگر برای تولید اسید سیتریک به عنوان یک فرآورده متابولیسم توسط شیمی دان آمریکایی جیمز کوری در سال ۱۹۱۷ کشف شد.

هنگامی که امکان تولید یک محصول به ظاهر بی پایان اسید سیتریک بود، شرکت هایی مانند فیزر و کیتریک بلژ شروع به تولید آن در مقیاس صنعتی کردند. تکنیک دکتر کوری هنوز برای تولیداین ماده استفاده می شود.

اسید سیتریک در مواد غذایی استفاده می شود
حدود ۵۰ درصد از تولید این ماده غذایی در جهان به عنوان یک تقویت کننده طعم دهنده در نوشیدنی ها استفاده می شود. همچنین یک عطر و طعم کمی ترش و با طراوت ایجاد می کند و شیرین بودن را در سودا، چای، آبمیوه و سایر نوشیدنی ها متعادل می کند.

اسید سیتریک همچنین به عنوان یک نگهدارنده کارایی دارد. از آنجایی که بسیاری از باکتری ها قادر به رشد در محیط اسیدی نیستند، این ماده به عنوان مواد نگهدارنده به ژله، آب نبات، غذاهای کنسرو شده و حتی محصولات گوشتی اضافه می شود.

از آنجا که اسید سیتریک را می توان در شکل پودری تولید کرد، می توان آن را در غذاهای خشک نیز مورد استفاده قرار داد. یک جایگزین خشک برای آب لیمو یا سرکه در غذاهای خشک مانند نمک چاشنی، پودرهای طعم دهنده و ترشی است.

همچنین گاهی برای ایجاد یک محیط اسیدی و تسهیل فرایند رسیدن به هنگام تولید پنیر، به ویژه موتزارلا استفاده می شود.

اسید سیتریک همچنین به عنوان یک مکمل غذایی مفید است. بسیاری از مواد معدنی نیاز به pH اسیدی برای جذب دارند. به صورتی که مکمل های ویتامین افزوده می شود تا بعضی از ویتامین ها برای جذب بیولوژیکی راحت تر جدب شوند.

در دسترس بودن
این ماده را می توان در شکل پودر خریداری کرد و معمولا در فروشگاه های دیگر با مواد تهیه کنسرو عرضه می شود. همچنین می تواند در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی یا فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی با سایر ویتامین ها و مکمل های غذایی یافت شود. در برخی فروشگاه های مواد غذایی، اسید سیتریک در شیکرهای کوچک فروخته می شود و به عنوان “نمک ترش” برچسب گذاری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *