افراد دیابتی و سوکرآلوز

افراد دیابتی و سوکرآلوز

سوکرالوز با نام تجاری Splenda موجود است، یک شیرین کننده مصنوعی است که از ساکارز ساخته شده است. این شیرین کننده حدود ۶۰۰ برابر شیرین تر از شکر است اما کالری بسیار کمی دارد .

افراد هنگام پخت می توانند به جای شکر از سوکرالوز استفاده کنند. مبتلایان به دیابت که عادت به محصولات شیرین دارند، شیرین کننده های غیر مغذی (حاوی کالری کمی یا بدون کالری) ممکن است یک جایگزین قابل قبول برای شیرین کننده های مغذی (که دارای کالری مانند شکر، عسل، شربت آگاو هستند) باشد. بیشتر بررسی های سیستماتیک و متاآنالیزها مزایای استفاده از شیرین کننده غیر مغذی در کاهش وزن را نشان می دهد.

مطالعات بیشماری نشان داده اند که سوکرالوز برای مبتلایان به دیابت مناسب است. سوکرالوز توسط بدن به عنوان قند یا به عنوان کربوهیدرات شناخته نمی شود. به واسطه انرژی بدن متابولیزه نمی شود و بر قند خون تأثیر نمی گذارد.

سوکرالوز هیچ تاثیری در متابولیسم کربوهیدرات یا ترشح انسولین ندارد و به همین دلیل برای افراد دیابتی مناسب است. در واقع تأثیر صفر بر میزان قند خون شما دارد، بنابراین نیازی به نگرانی از افزایش قند نیست. هنگامی که سوکرالوز می خورید، بیشتر ماده بدون اینکه به سیستم شما جذب شود از بدن شما عبور می کند. کمتر از ۲۰ درصد شیرین کننده وارد خون شما می شود و مابقی از طریق دفع از بین می رود. این شیرین کننده برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بسیار عالی است.

مصرف روزانه قابل قبول (ADI) 5 میلی گرم یا کمتر، مکمل ساکارالوز به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن را در روز توصیه می کند. برای رسیدن به این حد، یک فرد با وزن ۱۳۲ پوند باید روزانه ۲۳ عدد بسته از شیرین کننده مصنوعی مصرف کند.

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوکرالوز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *