بازار کربوکسی متیل سلولز – بخش اول

بازار کربوکسی متیل سلولز

بازار کربوکسی متیل سلولز

کربوکسی متیل سلولز که به عنوان پودر تایلوز یا صمغ سلولز نیز شناخته می شود، مشتق سلولز با گروه های کربوکسی متیل متصل به برخی از گروه های هیدروکسیل مونومرهای گلوکوپیانوز است.

این محصول به طور کلی به عنوان نمک سدیم آن، به نام سدیم کربوکسی متیل سلولز استفاده می شود. کربوکسی متیل سلولز ماده ای از نظر فیزیولوژیکی بی اثر، شیمیایی پایدار، بی بو و بی مزه است. این ماده دارای خواصی از قبیل طبیعت غیر سمی، ویسکوزیته بالا و ضد حساسیت است. مواد اولیه اصلی مورد استفاده در ساخت کربوکسی متیل سلولز شامل سلولز مشتق شده از گیاه، سودا سوز آور و اسید تک رنگ است.

پیش بینی می شود که بازار جهانی سلولزی گلبول کربوکسی متیل تا پایان دوره پیش بینی شده به ارزش تقریبی ۱۸۶۹ میلیون دلار برسد و CAGR بالغ بر ۴٪ ثبت کند. اصلی ترین عامل اصلی سلولز جهانی کربوکسی متیل استفاده گسترده آن در صنایع غذایی و آشامیدنی است که از آن به عنوان اصلاح کننده ویسکوزیته، غلظت دهنده و امولسیفایر و در محصولات غذایی بدون چربی استفاده می شود.

این ماده به کاهش چربی مواد غذایی کمک می کند، بنابراین فیبر غذایی را افزایش می دهد. افزایش اولویت مصرف کننده نسبت به محصولات کم چربی و فاقد گلوتن به دلیل آگاهی از سلامت، منجر به تقاضای زیاد سلولز کربوکسی متیل شده است. همچنین در بسیاری از محصولات غذایی و غیرغذایی از جمله بستنی، خمیردندان ، مواد شوینده، قرصهای رژیمی و مسهل ها استفاده می شود. جدا از این، کربوکسی متیل سلولز نیز در رنگهای مبتنی بر آب، بسته های گرمایشی قابل استفاده مجدد استفاده می شود. یکی دیگر از محرک های بازار جهانی سلولز کربوکسی متیل استفاده از آن به عنوان کنترل کننده ویسکوزایزر و رئولوژی در مایعات حفاری نفت است. انتظار می رود افزایش سرمایه گذاری ها در بخش نفت و گاز باعث افزایش تقاضا برای کربوکسی متیل سلولز شود.

علاوه بر این، نمک سدیم کربوکسی متیل سلولز به طور گسترده ای در فرمولاسیون دارویی موضعی، چشم، تزریقی و موضعی مورد استفاده قرار می گیرد. برای فرم های دوز جامد، در درجه اول به عنوان چسب یا ماتریس سابق استفاده می شود. در کشاورزی از آن بعنوان عامل تعلیق در سموم دفع آفات و اسپری های مبتنی بر آب استفاده می شود.

بازار جهانی سلولز کربوکسی متیل در پنج منطقه، یعنی آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین و خاورمیانه و آفریقا در حال گسترش است. آسیا و اقیانوسیه به عنوان بزرگترین و سریعترین بازار منطقه ای ظاهر شدند. این منطقه از نظر حجم تقریباً ۶/۳۸ درصد از کل بازار را در سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده است.

پیش بینی می شود منطقه بین سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۲۰ بالاترین ۳/۴درصد از نظر میزان حجم را به ثبت برساند. این رشد عمدتا به دلیل رشد سریع صنایع مصرف کننده نهایی از کشورهای اصلی مانند چین و هند خواهد بود. این امر به افزایش درآمد یکبار مصرف و تغییر روند شیوه زندگی مصرف کنندگان منجر به افزایش مصرف مواد غذایی کم چرب فرآوری شده و باعث افزایش تقاضای کربوکسی متیل در منطقه شده است.

علاوه بر این  رشد صنعت داروسازی در منطقه باعث افزایش تقاضای محصول می شود. انتظار می رود حضور کشورهای عمده کشاورزی مانند هند، تایلند، مالزی و سایر موارد به عنوان عامل تعلیق باعث افزایش تقاضای محصول شود. ا افزایش تولید دارویی و آرایشی و افزایش فعالیت های حفاری و اکتشاف روغن انجام می شود. رشد فزاینده صنعت نفت و گاز عامل اصلی مسئول رشد بازار در آمریکای شمالی است. علاوه بر این صنعت داروسازی در حال گسترش در منطقه محرک اصلی رشد بازار است.

در سال ۲۰۱۶ آمریکای شمالی ۴۹٪ از فروش داروسازی جهان را به خود اختصاص داده است. پیش بینی می شود حضور ذخایر بزرگ نفت و گاز در خاورمیانه و آفریقا باعث افزایش تقاضا برای کربوکسی متیل سلولز شود. بر اساس کاربرد بازار جهانی به مواد غذایی و آشامیدنی، روغن و گاز، فرآوری کاغذ، داروسازی، کشاورزی، آرایشی و بهداشت شخصی، رنگ ها و روکش ها، مواد شوینده و موارد دیگر تقسیم شده است.

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید کربوکسی متیل سلولز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *