سوربیتول، یک پلیول طبیعی است که به طور گسترده در صنایع غذایی به عنوان ماده شیرین کننده ، مرطوب کننده و بافت ساز استفاده می شود. انواع قندها از جمله ملاس و شیرین کننده های دیگر معمولاً در تولید گوشت فرآوری شده و کالباس استفاده می شود.

قندهای مورد استفاده از ساکارز (نیشکر یا چغندر) تا دکستروز (شکر ذرت) متغیر است. گروه دکستروز شامل شربت ذرت ، مواد جامد شربت ذرت و سوربیتول است. در مرحله اول ، برای مقابله با شوری شدید گوشت و به عنوان یک ماده غذایی برای فرآیند تخمیر میکروبی که برای کاهش pH سوسیسهای خشک و نیمه خشک مورد استفاده قرار می گیرد، قند به گوشت تصفیه شده یا فرآوری شده اضافه می شود.

اسید لاکتیک ، که با تخمیر قند تولید می شود ، Ph را کاهش می دهد و به سوسیس ها عطر و طعم تندی می دهد. اضافه کردن قند یا شیرین کننده ها به یک محصول باعث افزایش قهوه ای شدن گوشت در هنگام پخت و پز می شود، اما سوربیتول یک استثنا است و باعث قهوه ای شدن گوشت نمی شود.

کالباس در طول تاریخ به عنوان یکی از انواع کالاهای گوشتی بسیار محبوب است. سوربیتول می تواند به عنوان یک عامل عالی برای نگهداری آب مورد استفاده قرار گیرد و برای ذخیره سازی محصولات مفید است. ظرفیت نگهداری آب گوشت به معنای توانایی نگهداری آب موجود در سیستم داخلی آنها و همچنین آب از خارج است و این توانایی نگهداری آب در سیستم داخلی در کالباس تخمیر شده با سوربیتول مورد بررسی قرار گرفته است که نتایج نشان می دهد افزودن سوربیتول می تواند به نگه داشتن آب هم بیرون و هم به سیستم داخلی کمک کند و سوربیتول می تواند فعالیت آب را در همان زمان پردازش کاهش دهد.

در نهایت، تأثیر سوربیتول بر دوره تولید ، عملکرد تولید ، محتوای آب و کیفیت کالباس نشان می دهد که سوربیتول می تواند کیفیت و طعم کالباسهای تخمیر شده را بهبود بخشد. روغن زیره و سوربیتول به عنوان افزودنی کامپوزیت در سوسیس تخمیر شده تأثیر خوبی دارند.

 

منابع:

منبع ۱  منبع ۲  منبع ۳


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *