تجویز دکستروز برای درمان اسهال و کم آبی بدن

تجویز دکستروز برای درمان اسهال و کم آبی بدن

دکستروز نوعی قند ساده از ذرت است. در داروهای مختلف و مواد غذایی استفاده می شود، به عنوان یک شیرین کننده و به عنوان یک درمان برای کاهش قند خون و کم آبی بدن استفاده می شود. پزشکان دکستروز را با یک محلول سالیسی ترکیب می کنند تا برای درمان افرادی که دچار کم آبی هستند، استفاده کنند.

بیماری التهاب معده‌ای روده‌ای ( گاستروانتریت )بیماری است دارای مشخصه‌های التهاب در دستگاه معدی روده‌ای که در برگیرنده ی معده و روده کوچک می‌باشد و منجر به ترکیبی از اسهال، استفراغ، درد شکمی و گرفتگی عضلات می‌شود. اگرچه این بیماری ربطی به آنفلوآنزا ندارد، اما گاهی آن را آنفلوآنزای معده و آنفلوآنزای گاستریک هم نامیده‌اند. گاستروانتریت حاد یک دلیل رایج برای مراقبت از سلامتی کودکان است.

در میان عوارض بالقوه گاستروانتریت حاد، شایع ترین نوع از کمبود آب است. برای درمان کم خونی گزینه های درمان عبارتند از: ریفلاسیون خوراکی و وریدی. زمانی که رخ می دهد، اغلب به دلیل تهوع و استفراغ مداوم است. تجویز اولیه دکستروز برای بیمارانی که دارای ریفارداسیون داخل وریدی هستند، ممکن است به کاهش استفراغ کمک کند و باعث درمان های سرپایی شود.

معمولا بیش از ۹۰٪ از مایع ورودی به روده کوچک جذب می شود، بنابراین حدود یک لیتر به روده بزرگ می رسد. در آنجا جذب بیشتر اتفاق می افتد. فقط ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی لیتر آب از هر روز در مدفوع تشکیل می شود. هر گونه تغییر در جریان دو طرفه آب و الکترولیت ها در روده کوچک (به عنوان مثال، افزایش ترشح، کاهش جذب و یا هر دو) باعث کاهش جذب خالص یا ترشح خالص می شود و باعث افزایش حجم مایع وارد شدن به روده بزرگ می شود.

هنگامی که این ظرفیت جذب محدود خود را بیش از حد افزایش می دهد، اسهال اتفاق می افتد. هیدراتاسیون و تغذیه، مداخلاتی هستند که بیشترین تاثیر را بر روند اسهال حاد دارند.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *