تفاوت مالتودکسترین معمولی و مقاوم

تفاوت مالتودکسترین معمولی و مقاوم

تفاوت مالتودکسترین معمولی و مقاوم

مالتودکسترین یک پلی ساکارید است که به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود. یکی از مشتقات اصلاح شده نشاسته مالتو دکسترین می باشد. مالتودکسترین از زنجیره های بلند کربوهیدراتی تشکیل شده است. از نشاسته های گیاه طبیعی است که برای تولید مالتودکسترین معمولی یا مالتودکسترین مقاوم تهیه می شود. دانستن تفاوت بین این دو نوع بسیار مهم است. زیرا هر کدام تأثیر متفاوتی در بدن شما دارند.

مالتودکسترین به طور منظم کالری را تأمین می کند و مانند سایر قندها هضم می شود، در حالی که مالتودکسترین مقاوم شبیه به فیبر رژیم غذایی است. برای تهیه مالتودکسترین، نشاسته از ذرت ، برنج یا سیب زمینی با آنزیم ها یا اسیدهای امن استخراج شده و تحت درمان قرار می گیرند، که مولکول های نشاسته بزرگ را به قطعات کوچکتر شکر تجزیه می کنند. سپس نشاسته خشک می شود تا یک پودر سفید تولید شود که بسته به مارک آن ممکن است عطر و طعم و مزه شیرین نداشته باشد.

این نوع مالتودکسترین در مکمل ها استفاده می شود و به عنوان ماده حجیم کننده یا غلظت دهنده به مواد غذایی اضافه می شود. نوع دوم مالتودکسترین مقاوم با همان نشاسته و درمان اولیه آغاز می شود. سپس مرحله دیگری را طی می کند که پیوندهای بین مولکول های قند را تغییر می دهد. این تغییر مالتودکسترین به طور منظم به نشاسته ای که در برابر هضم مقاومت می کند، تبدیل می کند. به همین دلیل به آن مالتودکسترین مقاوم گفته می شود.

مالتودکسترین مقاوم (RMD) یک ماده فیبر در رژیم غذایی محلول است که عملکردهای فیزیولوژیکی آن در مواد غذایی برای استفاده خاص از سلامتی برای حفظ منظم روده، سطح قند خون و لیپیدهای سرم به خوبی شناخته شده است.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *