تولید موتزارلا شیر گاو با اسید سیتریک

تولید موتزارلا شیر گاو با اسید سیتریک

تولید موتزارلا شیر گاو با اسید سیتریک

پاستوریزاسیون یک درمان گرما برای از بین بردن ۱۰۰٪ از باکتری های پاتوژن است، و در کل تقریبا ۹۰% از باکتری ها شیر را از بین می برد. این یک مرحله ضروری است که سلامتی محصول را افزایش و تضمین می کند و در عین حال سطح استاندارد مواد خام را نیز بالا می برد. پاستوریزاسیون با حرارت دادن شیر تا ۷۲ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه (پاستوریزاسیون آهسته در دیگ) به دست می آید.
برای تولید موتزارلا راحت تر، حرارت ملایم (درجه حرارت بالا می تواند تاثیر منفی  برکشش داشته باشد) لازم است.
در طول مرحله ی خنک سازی شیر باید به سرعت به دمای زیر ۲۰ درجه سانتیگراد برسد و سپس به یخچال و فریزر منتقل می شود تا دمای خنک شدن ظرف ۲۴ ساعت کامل شود.

اضافه کردن اسید سیتریک در شیر یک مرحله حیاتی برای تولید موتزارلا است، زیرا تنها در این مرحله است که ممکن است به اسیدیته مناسب برسد و ویژگی مطلوب کشش را داشته باشد.
توصیه می شود  اسید سیتریک در شیر زیر ۱۵ درجه سانتیگراد اضافه شود. زیرا اگر شیر گرم تر یا سردتر باشد بر آن تاثیر منفی می گذارد.

تولید موتزارلا شیر گاو با اسید سیتریک

دوز اسید سیتریک با توجه به ویژگی های شیر و فصل سال متفاوت است و ممکن است در حدود ۱۰۰-۱۲۰ یا کمی بیشتر در هر ۱۰۰ لیتر شیر باشد. پس از اضافه کردن اسید سیتریک، شیر را تا ۳۶-۳۷ درجه سانتیگراد گرم می شود سپس آن را خوب مخلوط می کنند. شیر در چند دقیقه شروع به انعقاد می کند و معمولا بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه می توان آن را برید و به آرامی مخلوط کرد وبه آن سرکه اضافه می شود.
در ابتدا حجم آب مورد استفاده باید کم کم اضافه شود تا محصول نرم تر باشد و و پنیر با یک کشش خوب تولید شود.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع اسیدسیتریک.
 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *