تولید و کاربردهای وسیع لسیتین

تولید و کاربردهای وسیع لسیتین

تولید و کاربردهای وسیع لسیتین:

لسیتین یک عنصر طبیعی است که عمدتا از سویا حاصل می شود و شامل طیف وسیعی از امولسیفایرها، تثبیت کننده ها و عوامل آزاد است. لسیتین مخلوط گلیسیرید فسفولیپید ها شامل فسفاتیدیل کولین ، فسفاتیدیلینواستیل ، فسفاتیدیلسرین و فسفاتید اسید و فسفاتیدیلتانولامین می باشد.

لسیتین ها در روغن های خوراکی به عنوان فسفولیپید های طبیعی با خواص سورفاکتانت عالی و خواص نیتروژنتیک موجود هستند.

تولید و کاربردهای وسیع لسیتین

تقاضای زیادی برای لسیتین و مشتقات آن برای کاربردهای مختلف وجود دارد. لسیتین تجاری مهم ترین محصول جانبی صنعت فرآوری روغن خوراکی به علت عملکرد و کاربرد وسیع آن در سیستم های غذائی و صنعتی است. بازیابی لسیتین از روغن یک روند نسبتا ساده است. هیدراتاسیون فسفاتید با آب یا بخار و سپس بازیابی با سانتریفیوژ و خشک کردن، مورد نیاز است.

اما برای به حداکثر رساندن قابلیت لسیتین، شرایط پردازش دانه یا لوبیا باید با دقت کنترل شود. ذخیره و حمل دانه، ذخیره نفت خام، پیشگیری از تصفیه، فرآیند خشک کردن، سفید کردن، اصلاح شیمیایی و ذخیره سازی می تواند کیفیت و عملکرد لسیتین را تحت تاثیر قرار دهد.

 استفاده از لسیتین ها فراتر از کاربرد سنتی رنگ، شکلات و مارگارین است. تکنسین های غذایی از لسیتین به عنوان یک عامل کاربردی در بسیاری از سیستم های مدرن استفاده می کنند. خواص چند منظوره آن و وضعیت “طبیعی” آن،برای مواد غذایی تجاری ایده آل است. ویژگی های اصلی عملکرد عبارتند از: امولسیون، اکتشاف و ذوب شدن ذرات، انتشار، اصلاح ویسکوزیته و تغذیه.

 لسیتین در حال حاضر در زمینه پزشکی به عنوان عامل مهم در بهبود اختلالات عصبی شناخته شده است و همچنین باعث تغییرات مثبت در کلسترول، شیمی درمانی و عوامل گردش خون شود. لسیتین همچنین در بسیاری از کاربردهای صنعتی و غیر غذایی مانند پراکندگی رنگدانه، انتشار قالب و خوراک حیوانات استفاده می شود. منبع اصلی تجاری لسیتین از پردازش روغن سویا است.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش لسیتین.  

در صورت نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

  شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *