خواص شیمیایی مالتودکسترین

خواص شیمیایی مالتودکسترین

خواص شیمیایی مالتودکسترین

مالتودکسترین پلی ساکارید است که اغلب از نشاسته ذرت ، سیب زمینی یا برنج حاصل می شود. مالتودکسترین به صورت غلیظ و بدون بو، پودر سفید یا گرانول هستند. حلالیت، ریزسنجی، شیرینی و تراکم پذیری مالتودکسترین با افزایش DE افزایش می یابد. پلیمرهای ساکارید زنجیره کوتاه حاصل از اسید جزئی یا هیدرولیز آنزیمی نشاسته، به همان شیوه شربت ذرت به جز فرایند تبدیل در مراحل اولیه متوقف می شود.

این واحدها از واحدهای D- گلوکز تشکیل شده است که عمدتا با پیوندهای آلفا -۴ مرتبط هستند، معادل دکستروز کمتر از ۲۰ و در اصل شیرین نیست و قابل تخمیر نیست. حلالیت منصفانه دارد. این ماده به عنوان یک عامل بدن سازی، مواد حجیم کننده، بافت ساز، حامل و مهارکننده تبلور عمل می کند. در کراکر، پودینگ، آب نبات و بستنی بدون قند استفاده می شود.

مالتودکسترین یک الیگوساکارید است که از نشاسته گرفته می شود. مالتودکسترین معمولاً به عنوان یک افزودنی غذایی و در تولید آب نبات و سدیم مورد استفاده قرار می گیرد. مالتودکسترین با گرم کردن و درمان نشاسته با اسید یا آنزیم ها در حضور آب تهیه می شود. این فرآیند تا حدی نشاسته را هیدرولیز می کند، تا بتواند محلول پلیمرهای گلوکز با طول زنجیره های مختلف را تولید کند. سپس این محلول برای بدست آوردن مالتودکسترین فیلتر، غلیظ و خشک می شود. هنگام گرم شدن برای تجزیه، دود آکرآید و بخارهای تحریک کننده ای منتشر می کند.

مالتودکسترین به طور کلی به عنوان ماده ای غیر مخدر و غیر سمی در نظر گرفته می شود. تحت شرایط خاص pH و دما، مالتودکسترین ممکن است با واکنشهای میلارد با اسیدهای آمینه تولید شود تا زردی یا قهوه ای ایجاد کند. ناسازگار با اکسید کننده قوی است. مالتودکسترین در صورت نگهداری در دمای خنک <30 درجه سانتیگراد و کمتر از ۵۰٪ رطوبت نسبی حداقل برای ۱ سال پایدار است.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *