دکستروز در نوشیدنی ورزشکاران چه عملکردی دارد؟

دکستروز در نوشیدنی ورزشکاران چه عملکردی دارد؟

دکستروز در نوشیدنی ورزشکاران چه عملکردی دارد؟

نوشیدنی های ورزشی نوشیدنی هایی هستند که برای کمک به افرادی که ورزش و تمرین می کنند استفاده می شوند. آنها معمولا غنی از کربوهیدرات هستند که کارآمدترین منبع انرژی است. به علاوه کربوهیدرات ها در حفظ عملکرد ورزش اهمیت دارند. نوشیدنی های ورزشی معمولا شامل شیرینی ها و نگهدارنده ها و همچنین الکترولیت ها (مواد معدنی مانند کلرید، کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم) هستند.

نوشیدنی های ورزشی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و به طور کلی جایگزین خوبی برای آب های ساده برای ورزشکاران با تمرینات سخت هستند. اکثر نوشیدنی های ورزشی برای تولید کربوهیدرات ها، الکترولیت ها و مایعات فرموله شده اند تا باعث ناراحتی معده نشوند و به حداکثر رساندن جذب روده برای تحویل انرژی به عضلات شود. تولیدکنندگان به دنبال ایجاد یک محصول راحت و قابل جذب سریع هستند که به راحتی در معرض هضم بدن قرار می گیرند.

دکستروز در نوشیدنی ورزشکاران چه عملکردی دارد؟

کربوهیدرات در نوشیدنی های ورزشی

کربوهیدرات در نوشیدنی های ورزشی از قندهایی مانند ساکاروز، دکستروز و فروکتوز تشکیل شده است که معمولا در میان مارک ها متفاوت است، زیرا ترکیبات مختلف کربوهیدرات برای بهبود هضم و طعم استفاده می شود. تحقیقات نشان داده است که یک نوشیدنی ورزشی که از ۴ تا ۸ درصد کربوهیدرات (۴-۸ گرم / ۱۰۰ میلی لیتر) تشکیل شده است، توسط معده مؤثرتر تخمیر می شود و به راحتی توسط روده کوچک جذب می شود.

دکستروز دارای شاخص گلیسمی بالا است و افزایش سریع قند خون باعث افزایش سریع انرژی می شود. دکستروز اغلب با قندهای دیگر مخلوط می شود تا تعادل درستی در نوشیدنی های ورزشی برقرار شود. کربوهیدرات ها (قندها) به حفظ سطح قند خون پایدار کمک می کنند و انرژی را به عضلات انتقال می دهند. تحقیقات در مورد نوشیدنی های ورزشی نشان می دهد که حداکثر مقدار یک فرم کربوهیدرات منفرد که می تواند در طی ورزش جذب شود حدود ۱ گرم در دقیقه است.

 دکستروز عنوان یک مکمل تغذیه ای

دکستروز به طور طبیعی کالری کمی دارد و شکستن انرژی  در بدن را آسان می کند. گاهی اوقات به عنوان یک مکمل تغذیه ای توسط بدنسازان که به دنبال افزایش وزن و ماهیچه هستند استفاده می شود. توجه داشته باشید که دکستروز دیگر نیازی به مواد مغذی مانند پروتئین و چربی برای انجام این کار ندارد. قندهای پیچیده و کربوهیدرات برای بدنسازان بیشتر استفاده می شود، زیرا آنها در سوزاندن چربی موفق تر هستند.
نوشیدنی های ورزشی منبع عالی کربوهیدراتهای قابل هضم هستند تا برای ذخیره سازی حداکثر ذخیره سوخت ماهیانه برای عملکرد مطلوب، حداکثر استفاده شود و باید همراه با غذاهایی که بدن را با کربوهیدرات های اضافی، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی تامین می کنند استفاده شوند.

تحقیقات نشان داده که نوشیدنی های ورزشی وقتی که به درستی استفاده می شوند، عملکرد ورزشی را افزایش می دهند.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش دکستروز.
در صورت نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *