دکستروز در چیپس

دکستروز در چیپس

چیپس سیب زمینی یا چیپس نوعی اسنک است که از برش سیب زمینی به ورقه‌های نازک و سرخ کردن آنها در روغن تهیه می‌شود. دکستروز نوعی گلوکز است که از نشاسته تهیه می شود. وقتی ساخته می شود که گیاهان نشاسته ای در درجه اول ذرت  با استفاده از آنزیم ها و در میزان کمتری اسیدها به مونوساکاریدها تجزیه می شوند.

دکستروز می تواند با نام های دیگری از جمله شکر ذرت، شکر گندم، شکر برنج، دکستروز مونوهیدرات باشد. در سس های بسته بندی شده، مخلوط چاشنی خشک، چیپس های طعم دار مانند Ranch یا BBQ ، غذاهای کنسرو شده، ترشی، کراکر وجود دارد.

به عنوان ماده تقویت کننده و تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. برای شیرینی  به عنوان یک پرکننده یا ماده حجم دهنده  و همچنین برای طولانی کردن ماندگاری غذاهای بسته بندی شده  به مواد غذایی اضافه می شود. دکستروز در میان وعده ها و چیپس سیب زمینی به راحتی یافت می شود.

از جمله موادی که در چیپس سیب زمینی وجود دارد می توان به عصاره مخمر، دکستروز، روغن دانه آفتابگردان، آدامس زانتان و عصاره رزماری اشاره کرد. دکستروز در سیب زمینی سرخ شده به این دلیل استفاده می شود که سیب زمینی حاوی قندهای طبیعی است که فرایند پختن آنها باعث دفع قندهای اضافی می شود و سپس محلول دکستروز ( یک قند ذرت که حدودا دو سوم آن به اندازه قند میزبان شیرین است) اضافه می شود تا سیب زمینی ظاهر طلایی و یکنواختی را بعد پخت داشته باشد.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید دکستروز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *