دکستروز در کراکر

دکستروز در کراکر

دکستروز در کراکر

گلوکز یکی از کربوهیدرات های ساده است، همچنین به عنوان قد خون نیز شناخته می شود و به عنوان یک منبع انرژی برای تمام بدن ضروری است. کراکر نوعی بیسکویت ساده یا نان ترد است که با استفاده از آرد گندم، بکینگ پودر و نمک تهیه می شود. در کراکر دکستروز وجود دارد. در ۱۰۰ گرم کراکرپنیر ، به طور مرتب ۰٫۳ گرم گلوکز (دکستروز) وجود دارد. اهمیت کاهش قندها در واکنش میلارد هنگام پخت است. دکستروز یک مونوساکارید و قند کاهنده است.

نشاسته یک پلی ساکارید است، از حدود ۱۰،۰۰۰ واحد دکستروز تشکیل شده است. نحوه پیوند واحدها تنها در انتهای زنجیره دارای قابلیت کاهش است و بنابراین نشاسته به عنوان یک ترکیب کاهش دهنده در نظر گرفته نمی شود. همانطور که مولکول نشاسته در گلوکز شکسته می شود، در پردازش به تدریج مولکول های کوتاهتر تشکیل می شوند و هر کدام یک عنصر کاهش دهنده دارند.

در  فرایند نهایی تنها مولکول دکستروز خواهد بود. اگر صد گرم جامد خشک از شربت گلوکز باشد، بدین معنی است که معادل ۴۲ گرم دکستروز است. مولکولهای کربوهیدرات موجود به غیر از دکستروز ممکن است مالتودکسترین ، الیگوساکاریدها ، پلی ساکاریدها و غیره باشند.

هرچه این مولکول بزرگتر باشد، حلالیت آن پایین تر و شیرینی پایین تر است. با استفاده از ایزومر آنزیم می توان علاوه بر دکستروز، از نشاسته مقداری فروکتوز تولید کرد در نتیجه گلوکزی به وجود می آید که به طور قابل توجهی شیرین تر از شربت های گلوکز معمولی است.

این شربت ها تقریباً شبیه شربت اینورت هستند و در ساخت نوشابه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اما در تهیه بیسکویت از ارزش کمی برخوردار هستند، به آنها شربت پر فروکتوز گفته می شود اما میزان فروکتوز از شربت معکوس بالاتر نیست.

عملکرد شربت گلوکز در بیسکویت محدود است. برای افزایش رنگ آمیزی سطح توسط واکنش میلارد ، قندهای کمتری را فراهم می کنند و بدون شیرینی قابل توجهی در بیسکویت های ترشح، بافت ترد می دهند. در خوردن بیسکویت نرم، شربت گلوکز به میزان مطلوب به بافت کمک می کند.

شربتهای گلوکز برای کنترل تعادل رطوبت نسبی، شیرینی نسبی و در شیرینی های قندی و مربا، تبلور ساکارز  محصولاتی مناسب و اقتصادی هستند. دو درجه شربت گلوکز که معمولاً استفاده می شود، وجود دارد که دارای معادل دکستروز متوسط ​​۴۲ DE و ۶۵ DE هستند.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید دکستروز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *