آیا دیابتی ها می توانند سوکرالوز مصرف کنند

مصرف سوکرالوز در بیناران دیابتی

سوکرالوز و دیابت

محصولات حاوی سوکرالوز طعم شیرین دارند و معمولا دارای کربوهیدرات کم و پایین هستند، برای افرادی که باید مصرف کربوهیدرات خود را کنترل کنند این نکته مهم است. تحقیقات گسترده ای نشان می دهد که سوکرالوز سطح قند خون را افزایش نمی دهد و یا بر روی کنترل قند خون تاثیر نمی گذارد. استانداردهای انجمن مراقبت های پزشکی دیابت آمریکا در سال ۲۰۱۸ می گوید استفاده از شیرین کننده های کم کالری جایگزین شیرین کننده های پرکالری(قند) در مصرف روزانه شود. این بیانیه توسط آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، دیابت انگلستان و دیابت کانادا پشتیبانی می شود.

در دیابت نوع دو افزایش وزن ارتباط مستقیمی با اضافه بودن قند در بدن دارد به همین دلیل استفاده از شیرین کننده های کم کالری به جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند.

افراد مبتلا به دیابت باید با یک متخصص دندانپزشک، متخصص مراقبت های بهداشتی برای مشاوره در مورد خوردن سالم برای بهبود کنترل قند خون صحبت کنند.

غذاها و نوشیدنی های ساخته شده با سوکرالوز اغلب برای افراد مبتلا به دیابت به عنوان جایگزینی برای غذاها و نوشیدنی های شیرین استفاده می شود.

مطالعات انجام شده در افراد دارای سطح قند خون طبیعی و افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا ۲ تایید کرده است که سوکرالوز بر کنترل قند خون کوتاه مدت و بلند مدت تأثیری ندارد.

این یک نکته حیاتی است که افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی  هستند بیشتر از نوشیدنی های شیرین با کالری کمتری مصرف می کنند. بسیاری از پزشکان تغذیه و سازمان های بهداشت عمومی در سراسر جهان، از مصرف شیرین کننده های کم کالری در افراد مبتلا به دیابت حمایت می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *