از سوربیتول به عنوان یک تثبیت کننده در محصولات دارویی و همچنین به عنوان ماده اولیه در تهیه ویتامین C مصنوعی استفاده می شود. ویتامین C به دلیل تطبیق پذیری با پلیول ها بازار در حال رشدی دارد. برای تولید پلیول ها ، مواد اولیه نشاسته ای از ذرت ، ریشه کاساوا یا سیب زمینی استخراج می شود و سپس به قند تبدیل می شود. قند با استفاده از هیدروژن تحت فشار بالا و در دماهای بالا هیدروژنه می شود تا محصول نهایی باشد.

یک کاتالیزور لازم است زیرا مولکول هیدروژن برای واکنش نیاز به انرژی فعال سازی زیاد دارد. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که برای رشد و ترمیم بافت، عملکرد غدد آدرنال و لثه های سالم مورد نیاز است. همچنین در تولید هورمونهای ضد استرس و اینترفرون کمک می کند و برای متابولیسم اسید لاکتیک ، تیروزین و فنیل آلانین مورد نیاز است. آن را در مقابل اثرات مضر آلودگی محافظت می کند، به جلوگیری از سرطان کمک می کند، از عفونت محافظت می کند و ایمنی را افزایش می دهد.

ویتامین C باعث افزایش جذب آهن می شود. ضروری در تشکیل کلاژن ، ویتامین C در برابر لخته شدن خون و کبودی محافظت می کند و باعث بهبود زخم ها و سوختگی ها می شود. شواهد نشان می دهد که ویتامین C با ویتامین E کار می کند و آنها فعالیت های آنتی اکسیدان را تقویت و گسترش می دهد.

بدن انسان ویتامین C تولید نمی کند.پس باید این ویتامین را از رژیم های غذایی و یا مکمل ها به دست آورد. مصرف ویتامین C ضروری است. بدن با تبدیل گلوکز اضافی موجود در جریان خون به سوربیتول سعی در محافظت از خود در برابر قند خون بالا دارد.

 

منابع:

منبع ۱منبع ۲منبع ۳منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *