سوربیتول در دهان شویه چه کاربردی دارد؟

سوربیتول در دهان شویه

سوربیتول در دهان شویه

سوربیتول یک الکل قند طبیعی است که دارای طعم شیرین است و در بسیاری از میوه ها ، انواع توت ها و سبزیجات خوراکی یافت می شود. در حالت طبیعی ، سوربیتول به عنوان یک پودر کریستالی سفید ظاهر می شود. بسیاری از دهان و دندان ها لیستی از مواد غیر فعال دارند که می تواند شامل آب، روغن، الکل و سوربیتول باشد که الکل قند است.

سوربیتول به دلیل داشتن طعم و توانایی عالی در حفظ رطوبت در محصولات دهان شویه استفاده می شود. از سوربیتول در خمیردندان های ژله ای و محصولات دهانشویه به عنوان یک مرطوب کننده استفاده می شود ، زیرا باعث شفافیت بهتر از گلیسیرین می شود.

به طور سنتی یک دهانشویه یک ضد عفونی کننده است که کمک می کند تا باکتری هایی که باعث نفس بد می شوند را از بین ببرد. اما امروزه دهانشویه ها برای مبارزه با پلاک، تقویت دندان ها، جلوگیری از پوسیدگی دندان و ایجاد طراوت روزانه نیز کاربرد دارند. پوسیدگی دندان یک بیماری عفونی است که معمولا در حفره دهان یافت می شود. اقدام مهم برای جلوگیری از پوسیدگی دندان که می تواند توسط کمک های مختلف مکانیکی و شیمیایی به دست آید.

بسیاری از مواد باکتری های شیمیایی به شکل لاک الکل، آرایش دندان و دهانشویه برای بهبود سلامت دهان مورد آزمایش قرار گرفته اند. سوربیتول همچنین به طور منظم در فرمولاسیون محصولات مراقبت از دهان مانند خمیر دندان و دهانشویه استفاده می شود و کمک می کند تا در برابر پوسیدگی دندان محافظت شود. مانند همه ی پلیول ها، سوربیتول غیر کریوژنی است، به این معنی که از طریق باکتری های دهان متابولیسم نمی شود، که قندها و نشاسته ها را تجزیه می کند تا اسیدهای آزاد کنند که ممکن است منجر به حفره یا فرسایش مینای دندان شوند.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ / منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *