سوربیتول یک الکل قند است که به طور طبیعی در میوه ها یافت می شود. الکل های قند کربوهیدرات های کم هضم هستند. از آنجا که بدن ما قادر است تا حدودی آنها را جذب کند، آنها معمولاً فاقد کالری هستند.

خواص شیمیایی آن به آن اجازه می دهد تا چندین عمل را در بدن انجام دهد. خواص شیرین کننده آن باعث می شود از آن به عنوان شیرین کننده کم کالری در محلول های دارویی استفاده شود. خاصیت هایپروزمیک آن به آن اجازه می دهد تا به عنوان یک ملین عمل کند و آب را به داخل روده بزرگ از بافت های اطراف بدن بکشید تا نرم شدن مدفوع و رفع یبوست انجام شود.

سوربیتول در رژیم غذایی طیور نیز استفاده می شود. پرندگان مقدار زیادی خوراک را در بدن خود فرآوری می کنند و کبد نقش بسیار مهمی دارد. کبد که حیاتی ترین عضو طیور محسوب می شود. کبد مسوول هضم ، متابولیسم و استفاده از مواد خوراکی به روشی کارآمد است. سوربیتول اساساً ترشحات آنزیمهای لوزالمعده را تحریک می کند و با تقویت ترشحات نمکهای صفراوی، اثر سم زدایی حیاتی بر روی کبد دارد.

با توجه به رژیم غذایی سوربیتول، وزن مطلق و نسبی چربی شکمی در پرندگان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. رژیم حاوی سوربیتول غلظت گلوکز، کلسترول تام و لیپوپروتئین با چگالی بسیار کم را کاهش می دهد.

جوجه هایی که از رژیم های غذایی سوربیتول تغذیه می کنند از نظر رشد بهتر از پرندگان تغذیه شده با رژیم گلوکز یا فروکتوز هستند. تغذیه با رژیم سوربیتول مانع کاهش وزن بدن می شود. سوربیتول رژیم غذایی پاسخ های التهابی اولیه را کاهش می دهد و به دلیل تزریق مکرر LPS و Sephadex از کاهش رشد جلوگیری می کند.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ / منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *