نساجی عبارتست از ریسندگی یا بافندگی، و هنری است که در آن برای تولید پارچه، دو مجموعه مجزا از نخ‌ها و رشته‌ها که تار و پود نامیده می‌شوند، در هم بافته شوند. دانش نساجی در مورد الیاف و نخ‌های کاربردی در صنایع نساجی، پارچه‌های بافته‌شده، منسوجات بی‌بافت، پوشاک، کاربردهای نساجی در سایر صنایع، روش‌های تولیدی و کنترل کیفی مرتبط، به تحقیق می‌پردازد.

سوربیتول یا گلوسیتول یک قند الکلی است که در بدن انسان به آهستگی متابولیزه می‌شود. سوربیتول به صورت پودر به عنوان ملین استفاده می‌شود. سوربیتول از احیای گلوکز حاصل می‌شود، با جانشینی گروه هیدروکسیل به جای گروه آلدهید. سوربیتول در آلو سیاه، سیب، گلابی و هلو وجود دارد.

سوربیتول در صنایع کاربرد فراوانی دارد یکی از این صنایع نساجی است. این ماده به عنوان یک تثبیت کننده رنگ در چاپ و یک رطوبت سنج در نساجی و به عنوان نرم کننده در اتمام کار استفاده می شود. این ماده از آهن ، مس و یون آلومینیوم در محلول قلیایی می تواند برای شستشو و سفید کننده در صنایع نساجی استفاده شود. اغلب به عنوان ماده اولیه برای پوشش های معماری معمول مورد استفاده قرار می گیرد ، همچنین به عنوان پلاستیسایزر و روان کننده برای کاربرد در رزین پلی وینیل کلرید و سایر پلیمرها استفاده می شود.

به عنوان نرم کننده در صنایع چرم مورد استفاده قرار می گیرد. سوربیتول با بخار برخلاف گلیسرول و سایر پلی الکول ها فرآورده نیست. این امر باعث می شود استفاده از سوربیتول اقتصادی شود. ماهیت غیر فرار مایعات سوربیتول همچنین باعث می شود که به تنهایی یا همراه با گلیسرول ، در پانسمان نساجی ، رنگ آمیزی و چاپ مفید باشد. علاوه بر این مایع سوربیتول شارژ الکتریکی را افزایش نمی دهد. فعالیت ضد استاتیک قابل توجهی دارد. این فعالیت ضد استاتیک مزایای خاصی در اتمام پارچه و پردازش کاغذ دارد.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *