سوربیتول در مربا باعث افزایش قوام مربا می شود

سوربیتول در مربا

سوربیتول در مربا

مربا از پختن میوه با شکر به دست می‌آید. این محصول معمولاً در ظرف دربسته نگهداری می‌شود و برای مدت زمان طولانی سالم باقی می‌ماند. از پکتین طبیعی یا مصنوعی و عسل هم می‌توان به عنوان افزودنی استفاده کرد. سوربیتول، یکی از پلیول ها است و اغلب به عنوان یک نرم کننده و شیرین کننده در غذاها، مرباها استفاده می شود. دارای طعم شیرین است. یک مایع بدون بوی مشخص است.

این ماده به عنوان  مجتمع ویتامین و همچنین تولید اسید آسکوربیک مورد استفاده قرار می گیرد. یک الکل قند است و در بدن انسان به آرامی متابولیزه می شود.  در صنایع غذایی به عنوان یک افزودنی استفاده می شود. در رژیم غذایی و نوشیدنی ها یافت می شود. یک امولسیفایر و سازنده است، رطوبت را حفظ می کند و رنگ را تثبیت می کند.

مربا سوربیتول می تواند یک جایگزین به جای استفاده از شکرمعمولی باشد. استفاده از آن در مربا اثر منفی ایجاد نمی کند. این شیرین کننده امولسیون و تثبیت خواص دارد. نه تنها طعم و مزه را بهبود می بخشد، بلکه بافت مربا را نیز بهبود می بخشد. باعث افزایش قوام مربا می شود.

زمان نگهداری مربا با استفاده از سوربیتول طولانی تر می شود. سوربیتول هنگامی که گرم می شود رطوبت را حفظ می کند و قهوه ای نمی کند. استفاده از مربای تهیه شده با سوربیتول برای افراد دیابتی مشکلی ایجاد نمی کند چون شاخص گلیسمی کمی دارد. در میوه هایی مانند انواع توت ها، آلو، گیلاس، انگور فرنگی، و زغال اخته وجود دارد که از آنها می توان مربا درست کرد.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *