سوربیتول در نوشیدنی ها

سوربیتول در نوشیدنی ها

سوربیتول نوعی کربوهیدرات به نام الکل قند یا پلیول است. حاوی حدود یک سوم کالری کمتری از قند و ۶۰ درصد شیرین است. الکلهای قند به طور طبیعی در گیاهان مختلف در نتیجه فتوسنتز تولید می شوند. علاوه بر غذاهای کامل ، سوربیتول به صورت تجاری تولید می شود تا به کاهش کالری قند موجود در محصولات پخته شده ، شکلات ها ، دسرهای یخ زده ، آب نبات های سخت ، نوشیدنی ها، آدامس های بدون قند و میان وعده ها کمک کند.

با افزودن هیدروژن به گلوکز ایجاد می شود. یک شیرین کننده نشاسته است که اغلب در غذاهای رژیمی (از جمله نوشیدنی های رژیمی) استفاده می شود. بعضی از افراد نسبت به سوربیتول حساس نیستند ، اما مانند همه غذاها و نوشیدنی ها در مصرف آن اعتدال مهم است.

داروهای مایع معمولاً حاوی سوربیتول هستند. داروهای مایع مانند استامینوفن ، سایمتیدین ، ​​فوروزیمید ، لیتیوم ، متوکلوپرامید ، دگزامتازون ، پروپرانولول ، آمانتادین و تئوفیلین .

اکثر آب میوه های که در قفسه های فروشگاه وجود دارند، سوربیتول را برای تقویت طعم اضافه کرده اند. همچنین آبمیوه های طبیعی مانند آب سیب، گلابی، آب گوجه فرنگی حاوی سوربیتول هستند و برای افرادی که یبوست دارند کمک کننده است. ملین است و یبوست را برطرف می کند.

استفاده از سوربیتول در نوشیدنی ها باعث آسیب به دندان نمی شود. ایمنی سوربیتول توسط مقامات بهداشت جهانی تأیید شده است.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ / منبع ۴ / منبع۵


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *