شربت سوربیتول

شربت سوربیتول

سوربیتول که کمتر از آن با نام گلوکزول شناخته می شود  یک الکل قند با طعم شیرین است که در بدن انسان به آرامی متابولیزه می شود. با کاهش گلوکز ، که گروه آلدهید را به یک گروه هیدروکسیل تغییر می دهد، بدست می آید.

بیشتر سوربیتول از شربت ذرت تهیه می شود ، اما در طبیعت به عنوان مثال در سیب ، گلابی ، هلو و آلو وجود دارد. سوربیتول یک ایزومر مانیتول است. در همه برنامه های غذایی به جز نوشیدنی ها، از پلیول ها می توان استفاده کرد. در تجارت  هم به عنوان شربت سوربیتول و هم به عنوان پودر سوربیتول تهیه می شود.

شربت سوربیتول در تولید تجاری از طریق هیدروژن زدایی کاتالیزوری دکستروز و شربت های گلوکز که عمدتاً از نشاسته ذرت ، گندم و تاپیوکا تهیه می شود ، بدست می آید. یک شربت شفاف، بی رنگ و بدون بو است. شیرین کننده فله ای بدون قند ، کم کالری و غیر کاروژنیک است. از شربت سوربیتول به عنوان ماده آرام کننده و تثبیت کننده استفاده می شود.

شیرین بودن و کم کالری آن باعث می شود که به عنوان یک ماده ترجیحی در شیرینی های بدون قند و محصولات دارای انرژی کم استفاده شود. ۲٫۴کیلو کالری در گرم دارد. شربت سوربیتول با محتوای مختلف از ۷۵ تا ۹۸ درصد از ماده خشک موجود است. قدرت شیرین کردن تقریباً نیمی از قند را دارد. حامل غیر تبلور است. کنترل رطوبت و رقیق کننده است. ماندگاری را افزایش می دهد. شاخص گلیسمی پایینی دارد. اثر خنک کنندگی دارد ، پایداری بالایی دارد.عامل محافظت کننده است. رطوبت  را کنترل و رقیق کننده است.باعث پوسیدگی دندان نمی شود. در خمیر دندان، دسرهای یخ زده، شیرینی پزی، آدامس، ویتامین سی، داروسازی استفاده می شود.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ /  منبع ۳ / منبع ۴ / منبع ۴


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *