فرایند صنعتی تولید اسید اسکوربیک

فرایند صنعتی تولید اسید اسکوربیک

اسید اسکوربیک با نام دیگر ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است و حداقل پایداری را در بین ویتامین ها دارد. یک آنتی اکسیدان قوی است و در بدن انسان ساخته نمی شود. اسید L- آسکوربیک تولید شده صنعتی به طور گسترده در بخش خوراک، مواد غذایی و داروسازی به عنوان مکمل غذایی و نگهدارنده مورد استفاده قرار می گیرد و از خواص آنتی اکسیدانی آن استفاده می کنند.

D-sorbitolاز طریق اسید ۲-keto-L-gulonic (2KGA) به اسید L- آسکوربیک ۲KGA به عنوان واسطه کلیدی تبدیل می شود، با استفاده از اکسیداسیون بیو اکسیدان با گلوکونوباکتر اکسیدان و چندین مرحله شیمیایی تبدیل می شود. امروزه فرایندهای تولید صنعتی از مراحل اضافی اکسیداسیون بیولوژیکی با Ketogulonicigenium vulgare به عنوان بیوکاتالیست برای تبدیل D-sorbitol به ۲KGA متوسط ​​و بدون مراحل شیمیایی استفاده می کنند.

آنزیم های درگیر با طیف وسیعی از بستر مشخص می شوند، اما خاصیت چشمگیری خاص این الگوی ویژگی گیج کننده می تواند از ترجیحات این آنزیم ها برای برخی از ساختارهای ایزومریک بسیاری که بسترهای کربوهیدرات در محلول آبی اتخاذ می کنند، درک شود.

به تازگی آنزیم های جدیدی شناخته شده است که تولید اسید L-ascorbic به طور مستقیم از طریق اکسیداسیون L-sorbosone، یک واسطه از اکسیداسیون زیستی D-sorbitol به ۲KGA. این امکان را برای مسیر مستقیم از D-sorbitol به اسید L-askorbic باز می کند و از نیاز به تنظیم مجدد شیمیایی ۲KGA جلوگیری می کند. مفاهیم مشابه برای فرآیندهای صنعتی برای تولید اسید D-isoascorbic ، اپیدر C5 اسید L- آسکوربیک اعمال می شود.

اسید D-isoascorbic دارای همان ترکیب در C5 به عنوان D- گلوکز است و می توان مستقیماً از اسید L- آسکوربیک از این سهام خوراک کربوهیدرات رایج مشتق شد. این الگوی ویژگی گیج کننده می تواند از اولویت های این آنزیم ها برای برخی از ساختارهای ایزومریک بسیاری که بسترهای کربوهیدرات در محلول آبی اتخاذ می کنند، درک شود.

 

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید اسید آسکوربیک(ویتامین سی) با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *