فهرست مواد غذایی حاوی دکستروز بالا

فهرست مواد غذایی حاوی دکستروز بالا

دکستروز

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت و درمان ، دکستروز به عنوان قندی ساده نام دیگری برای گلوکز است. بسیاری از برچسب های مواد غذایی “dextrose” را به دلیل ارتباط عمومی با گلوکزدرج می کنند.

در هر صورت، این قند برای عملکرد مناسب بدن حیاتی است، اما اگر شما بیش از حد از آن استفاده کنید، ممکن است استفاده از آن به اضافه وزن و دیابت نوع ۲ منجر شود.

عسل
اساسا یک شربت شکر تقطیر شده، عسل تا ۳۰ درصد از دکستروز تشکیل شده است. به طور طبیعی این ماده در گرده گیاهان یافت می شود و توسط زنبورها جمع آوری شده که آن عصاره به عسل غنی از انرژی تبدیل می شود که بسیار سودمند است.

شربت ذرت
شربت ذرت حاوی بین ۲۰ تا ۹۸ درصد از این ماده است. شربت ذرت توسط پردازش قندهایی که به طور طبیعی در ذرت رخ می دهد، ساخته می شود، بسیار شبیه عسل از گل ساخته شده است. بدست آمده یک شربت غلیظ و شیرین است که برای پخت و پز و یا شیرین کننده در بسیاری از محصولات غذایی استفاده می شود.

شیرینی
دکستروز شکر است، شیرینی ها، از جمله دسرها و آب نبات، اغلب حاوی مقادیر زیادی از از این ماده می باشند.

قند، یک شکر پیچیده است که ترکیبی از یک قند ساده با سایر مواد تشکیل دهنده است. این به این معنی است که بسیاری از شیرینی های خانگی مانند کوکی ها و شیرینی سیب دارای محتوای دکستروز بالا هستند.

غذاهای فرآوری شده
دکستروز یک شیرین کننده شایع مصنوعی است.

اگر شما پانل مواد تشکیل دهنده بسیاری از غذاهای فرآوری شده را جستجو کنید، آن را در آنجا پیدا خواهید کرد. همچنین نگاه کنید به “شیرین کننده های طبیعی”، “گلوکز”، “عسل” و “شربت ذرت”. تمام این مواد یک نام دیگر برای دکستروز یا شیرین کننده ها هستند که خودشان دارای مقدار زیادی از از این ماده هستند.


غذاهای نشاسته ای
والتر ویلت، متخصص تغذیه در هاروارد و نویسنده “خوردن، نوشیدن و سلامتی”، می نویسد که غذاهای پرچرب به سرعت با عمل طبیعی بدن تجزیه می شوند.

بر طبق گفته ویلت، خوردن غذاهای پرچرب در معرض معده کم چرب قند خالص است. غذاهای نشاسته ای که برای مراقبت از آنها شامل سیب زمینی، محصولات سیب زمینی مانند سیب زمینی سرخ کرده، دانه های پردازش دانه و نان سفید استفاده می شود.

مصرف معمولی و در حد نیاز بدن مواد غذایی حاوی این ماده برای سلامت بدن مهم و حیاتی است.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *