فواید سوکرآلوز

فواید سوکرآلوز

فواید سوکرآلوز

سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی با کالری صفر است و Splenda رایج ترین محصول مبتنی بر سوکرالوز است. سوکرالوز از قند در یک فرایند شیمیایی چند مرحله ای ساخته می شود که در آن ۳ گروه هیدروژن-اکسیژن با اتم های کلر جایگزین می شوند.

سوکرالوز به عنوان یک شیرین کننده بدون کالری برای استفاده در مواد غذایی و نوشیدنی ها دارای چندین مزیت اساسی است:

  1. ساخته شده از شکر:

سوکرالوز از شکر تهیه می شود و مزه ه ایی مانند شکر دارد. سوکرالوز تقریباً ۶۰۰ برابر شیرین تر از قند است، بنابراین برای شیرین کردن غذاها و نوشیدنی ها فقط مقادیر بسیار کمی لازم است.

  1. مزه عالی و همه کاره:

به طور فزاینده، غذاها و نوشیدنی های کم کالری با طعم فوق العاده با سوکرالوز شیرین می شوند و مصرف کنندگان در بسیاری از کشورها طعم قند آن را تجربه می کنند. ترکیبی منحصر به فرد از طعم قند آن و این واقعیت که سوکرالوز شیرینی خود را حفظ می کند (یعنی از بین نمی رود)، باعث شده است که طیف گسترده تری از کالاهای کم کالری نسبت به گذشته به مصرف کنندگان عرضه شود.

  1. ایمن برای همه:

سوکرالوز برای استفاده کل خانواده شامل کودکان، زنانی که باردار یا شیرده هستند و حتی افراد مبتلا به دیابت بی خطر است. قبل از اجازه در بازار، مانند سایر مواد غذایی، ساکارالوز از طریق یک برنامه گسترده آزمایش ایمنی قرار داده شد. مقامات بهداشتی و نظارتی در سراسر جهان مطالعات ایمنی را در مورد سوکرالوز کاملاً ارزیابی کرده اند و در هر حال نتیجه گرفته اند که ساکارالوز برای استفاده توسط همه خانواده بی خطر است.

  1. مناسب برای مبتلایان به دیابت:

سوکرالوز توسط بدن به عنوان قند یا کربوهیدرات شناخته نمی شود. بنابراین هیچ تاثیری در مصرف گلوکز، متابولیسم کربوهیدرات، ترشح انسولین یا جذب گلوکز و فروکتوز ندارد. مطالعات انجام شده در افراد با سطح طبیعی گلوکز خون و افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا نوع ۲ تأیید کرده است که ساکارالوز هیچ تاثیری در کنترل قند خون کوتاه مدت یا طولانی مدت ندارد.

 

  1. کالری ندارد:

اگرچه سوکرالوز از قند ساخته می شود، اما توسط بدن به عنوان کربوهیدرات شناخته نمی شود و بنابراین دارای صفر کالری است. سوکرالوز یک جایگزین مفید برای افرادی است که سعی در کاهش قند یا کالری دریافتی خود دارند. بسیاری از رژیم های غذایی یا محصولات سبک از جمله نوشابه گازدار، شیرینی پزی، لبنیات و کالاهای پخته شده با شیرین کننده سوکرالوز شیرین می شوند.

  1. حرارت پایدار:

سوکرالوز به طرز خارق العاده ای در برابر حرارت بسیار پایدار است و آن را برای استفاده در پخت، کنسرو، پاستوریزاسیون، پردازش آسپتیک و سایر فرآیندهای تولیدی که نیاز به درجه حرارت بالا دارند، ایده آل می کند. در مطالعات بین طیف وسیعی از کالاهای پخته شده، میوه های کنسرو شده، شربت و مربا و ژله ها، هیچ گونه از دست دادن قابل اندازه گیری سوکرالوز در طول پردازش و در طول عمر مفید رخ نداده است.

  1. باعث پوسیدگی دندان نمی شود:

سوکرالوز مشکلی در دندان ایجاد نمی کند. مطالعات ثابت می کنند که سوکارالوز به عنوان منبع غذایی توسط باکتری های دهان و دندان باعث پوسیدگی دندان نمی شود.

  1. ماندگاری طولانی:

سوکرالوز طعم قند را با گرما، مایع و ثبات ذخیره سازی ترکیب می کند که برای استفاده در انواع غذاها و نوشیدنی ها لازم است. در محصولات اسیدی مانند نوشابه های گازدار و سایر محصولات مبتنی بر مایع (به عنوان مثال سس، ژله، محصولات شیر، نوشیدنی های میوه ای فرآوری شده) بسیار پایدار است. سوکرالوز همچنین در کاربردهای خشک مانند نوشیدنی های پودری، دسر فوری و شیرین کننده های قرص بسیار پایدار است. بنابراین  مصرف کنندگان می توانند از طعم عالی شکر مانند محصولاتی که با سوکرالوز شیرین شده اند، اطمینان داشته باشند.

 

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوکرالوز با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *