فواید لسیتین برای پوست ۱

فواید لسیتین برای پوست 1

فواید لسیتین برای پوست ۱

فواید لسیتین برای پوست ۱:

کلمه لسیتین یونانی است که لکیتو تلفظ می شود و به معنی زرده تخم مرغ است. لسیتین یک اصطلاح عمومی برای تعیین هر گروه از مواد چرب موجود در بافت های حیوانی و گیاهی است که شامل اسید فسفریک، کولین، اسید چرب، گلیسرول، گلی کولیتپید، تری گلیسیرید و فسفولیپید است. می تواند به آسانی از مواد قابل دسترس مانند لوبیا سویا به طور شیمیایی یا مکانیکی استخراج شود و ضخیم و مومی است. امولسیفایر، روان کننده و سورفکتانت است. می تواند به طور کامل توسط انسان متابولیزه شود و غیرسمی است.

از این مواد تشکیل شده است:

  • ویتامین B در مقادیر بسیار کم
  • فسفولیپیدها طبیعی ۶۰٪
  • روغن سویا ۳۰٪
  • اتانولامین
  • گلیسیرین
  • بیوتین
  • کولین

از لحاظ فنی، لسیتین به عنوان فسفاتیدیل کولون شناخته می شود که نقش بسیار مهمی در مراقبت و محافظت  از پوست دارد. مهم ترین ماده برای تشکیل غشای سلولی است و پوست را قادر می سازد تا دو لایه چربی را با ایجاد اسیدهای چرب ضروری برای لایه های مانع در فرم فسفاتیدیل کولین غیر اشباع اسید لینولئیک ایجاد کند. در متابولیسم سلولی، فسفاتیدیل کولین در واقع به سرامید انتقال می دهد، که قادر به تشکیل اسپینگومایلین ها است که برای سلول های زنده ضروری است. هر دو گروه این مواد برای اهدای هومئوستاز پوست اهمیت زیادی دارند.

فواید لسیتین برای پوست 1

لسیتین و هیدروژن باعث افزایش ظاهر پوست خشک و آسیب دیده می شوندهمچنین باعث کاهش لایه برداری وانعطاف پذیری پوست می شوند.

هنگامی که می خواهیم آب و روغن را با هم مخلوط کنیم باید از یک امولسیفایر استفاده کنیم که لسیتین یکی از امولسیفایرهاست.

بسیاری از فرمول های مراقبت از پوست روغن در آب هستند و به همین دلیل امولسیون ها برای کمک به مقادیر کم روغن در مقادیر زیاد آب کمک می کنند.

لسیتین اغلب در مراقبت از پوست به عنوان امولسیفایر استفاده می شود و از طریق جلوگیری از نفوذ آب (آب هیدروفی) و مواد آبی در کرم استفاده می شود.

بنابراین، لسیتین نه تنها عنصر بازسازی کننده پوست است، بلکه نقش مهمی در فرمول ها نیز دارد.

لسیتین هیدروژنه محصول هیدروژن کنترل شده (اضافه کردن هیدروژن به لسیتین) در فرمول بندی تعداد زیادی از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود.

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع لسیتین .

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *