قیمت پودر دکستروز

قیمت پودر دکستروز

قیمت پودر دکستروز

پودر دکستروز (مونوهیدرات)

پودر دکستروز یک شیرین کننده بلورین خالص است. این ماده به عنوان یک شیرین کننده، یک سوسپانسیون تخمیر، یک روان کننده یا یک حامل در زمینه های زیادی از جمله شیرینی سازی، نانوایی، تنقلات، نوشیدنی ها و محصولات لبنی استفاده می شود.

قیمت پودر دکستروز

طبق گفته‌ی سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا(FDA)، پودر دکستروز نوع رایجی از قند افزوده(شیرین‌ کننده مصنوعی) است که از تجزیه‌ی ذرت توسط اسیدها یا آنزیم‌ها تهیه می‌شود. به بیان ساده‌تر، دکستروز قندی‌ است که از ذرت استخراج شده و از لحاظ شیمیایی شبیه به گلوکز یا همان قند خون است. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با قیمت پودر دکستروز، کاربرد، خواص و معابب آن آشنا کنیم.

دکستروز چیست؟

دکستروز نام قند ساده ای است که از ذرت ساخته می شود و از نظر شیمیایی با گلوکز یا قند خون یکسان است. از دکستروز غالباً در پختن محصولات به عنوان شیرین کننده استفاده می شود و معمولاً در مواردی مانند غذاهای فرآوری شده و شربت ذرت یافت می شود.

دکستروز همچنین کاربرد پزشکی دارد. این ماده در محلولهایی که به صورت داخل وریدی تجویز می شود و می تواند با سایر داروها ترکیب شود یا برای افزایش قند خون فرد استفاده شود، حل می شود.

خرید، فروش و قیمت پودر دکستروز

شاید برای  خیلی از شما این سوال پیش آمده باشد که پودر دکستروز را از کجا بخریم؟ برای خرید هرچه سریعتر پودر دکستروز و یا استعلام قیمت پودر دکستروز فقط کافی است با شماره ها شرکت پویا ویژن تماس حاصل فرمایید.

قیمت پودر دکستروز

قیمت پوور دکستروز و کاربرد آن؛ پودر دکستروز یک منبع اولیه انرژی برای موجودات زنده است. این ماده طبیعی است و در میوه و سایر قسمت های گیاه در حالت آزاد یافت می شود.

قندهای ساده می توانند سطح قند خون را خیلی سریع بالا ببرند و اغلب فاقد ارزش غذایی هستند. نمونه هایی از سایر قندهای ساده عبارتند از گلوکز، فروکتوز و گالاکتوز. محصولاتی که به طور معمول از قندهای ساده ساخته می شوند شامل شکر تصفیه شده، ماکارونی سفید و عسل هستند.

غذاهای غنی از پودر دکستروز

طبق تحقیقات انجام شده، از دکستروز اغلب در دونات یا آب نبات استفاده می شود زیرا خشک و بدون چربی است. شما ممکن است پودر دکستروز را در موارد زیر مشاهده کنید:

  • آب نبات
  • شیرینی های بسته بندی شده
  • دسرهای لبنی مانند بستنی و ماست
  • نوشابه، نوشیدنی ورزشی، نوشیدنی انرژی زا و آب میوه

قیمت پودر دکستروز و آشنایی با آن

پودر دکستروز (که به آن شکر انگور نیز گفته می شود) یک پودر تصفیه شده با کیفیت عالی است، نوعی شکل طبیعی از گلوکز که یک مونوساکارید ساده در گیاهان است. پودر دکستروز یک کربوهیدرات است که به راحتی در جریان خون جذب می شود، به جذب سایر مواد مغذی کمک می کند و به سرعت مقدار گلیکوژن موجود در بدن را به میزان مناسب برمی گرداند. از پودر دکستروز در موادی مانند آب میوه، شیک، کوکتل و نوشیدنی، در کیک و پخت به عنوان جایگزینی شکر (۷۰٪ شیرین قند اساسی است) و همچنین از متبلور شدن بستنی ها جلوگیری می کند. یک نوشیدنی حاوی پودر دکستروز انرژی بسیار موثری را ایجاد می کند که مصرف آن را قبل یا بعد از یک تمرین بدنی ایده آل می کند و توسط ورزشکاران برای کمک به ترمیم و بازیابی عضلات بعد از ورزش استفاده می شود. دکستروز خشک می تواند به قرص های خوراکی، قرص های جویدنی و مکمل های دارویی کمک کند. به عنوان یک افزودنی، می توان آن را به عنوان پرکننده / اتصال دهنده استفاده کرد. همچنین دکستروز خشک به عنوان یک ماده مغذی، منبع کربوهیدرات است.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت پودر دکستروز با واحد خرید و فروش شرکت پویا ویژن تماس حاصل کنید.

قیمت پودر دکستروز و انواع آن

دکستروز ماده ای قندی حاصل از ذرت بوده که به صورت صنعتی در اثر حرارت و اسید یا آنزیم ها بر نشاسته ذرت و هیدرولیز کامل آن بدست می آید. در بازار ایران دو نوع دکستروز موجود است، دکستروز مونو هیدارت یا همان آبدار که حاوی نه درصد آب کریستالیزه است با ظاهر کریستالی، سفید و پودر شکل و بی بو و بیشترین کاربرد را دارد. دکستروز خشک با ظاهر بلوری شکل پودر و با طعم شیرین که حاوی حدود نیم درصد آب کریستالیزه است.

دکستروز به طور مستقیم توسط مخمرها تخمیر داده می شود، بنابراین به صورت وسیع در محصولاتی مانند نان که فرآیند تخمیر دارند استفاده می شود. دکستروز معمولا به عنوان یک شیرین کننده در غذاهای بسته بندی شده و فرآورده های غذایی به علت قابلیت دسترسی گسترده آن استفاده می شود.

نتیجه گیری

مصرف دکستروز معمولاً بی خطر است اما دارای برخی خطرات و عوارض جانبی بالقوه است. به عنوان مثال استفاده از پودر دکستروز می تواند منجر به افزایش خطرناک قند خون یا تجمع مایعات در بدن شود که ممکن است باعث تورم و جمع شدن مایع در ریه ها می شود. پس بهتر است قبل از مصرف این ماده اطلاعات کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *