مالتودکسترین باعث بهبود بافت غلات می شود

مالتودکسترین باعث بهبود بافت غلات می شود

مالتودکسترین باعث بهبود بافت غلات می شود

هنگام اسکن لیست مواد تشکیل دهنده در جعبه غلات، ممکن است با افزودنی غذایی به نام مالتودکسترین مواجه شوید. در حالی که بسیاری از مواد افزودنی دارای عوارض جانبی سلامتی هستند، مالتودکسترین برای شما بی خطراست،

اگرچه این یک ترکیب طبیعی نیست. مالتودکسترین یک پلی ساکارید است، به این معنی که نشاسته ای است که در بسیاری از مولکول های قند شکسته می شود.  در دنیای تولید مواد غذایی، مالتودکسترین مواد را به هم می چسباند، بافت و طعم را بهبود می بخشد، قند را جایگزین می کند و ماندگاری محصول را افزایش می دهد.

تولید کنندگان غالباً از این نشاسته ساخته شده برای کاهش چربی و بهبود بافت غلات استفاده می کنند. مالتودکسترین ها به طور گسترده در غلات، میان وعده ها، میله گرانولو و پوشش های آجیل استفاده می شوند. آنها چسبندگی ذرات را بهبود می بخشند و باعث مواد یکنواخت می شوند. در سیستم های جامد بالاتر مانند پوست میوه و میله گرانو، آنها به رشد یک بافت جویدنی و افزایش ماندگاری کمک می کنند. می توانند روی سطح میان وعده ها و قطعات غلات برای درخشش، محافظت یا چسبندگی ذرات و چاشنی ها استفاده شوند.

نشاسته مواد غذایی اصلاح شده را می توان برای تنقلات اکسترود و آماده به مصرف، غلات صبحانه برای ویسکوزیته کمتر و توان بهبود گنجانیده شوند. استفاده از این خانواده نشاسته منجر به ساختار سفت تر سلول در غلات آماده برای خوردن می شود که می تواند به میزان قابل توجهی عمر آنها را افزایش دهد. یکی از دلایلی که تولید کنندگان مالتودکسترین را اضافه می کند کاهش چربی موجود در یک محصول است.

مالتودکسترین حاوی کالری کمی در هر گرم از چربی است. مالتودکسترین نوعی ژل را تشکیل می دهد که به عنوان ماده اتصال دهنده ای عمل می کند که هنگام خشک شدن مولکول ها را در کنار هم نگه می دارد.مالتودکسترین در غلات پوسته ها و خوشه ها را ترد و تیز نگه می دارد.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *