مالتودکسترین در آب نبات ها چه نقشی دارد؟

مالتودکسترین در آب نبات ها چه نقشی دارد؟

مالتودکسترین در آب نبات ها چه نقشی دارد؟

هنگامی که از مالتودکسترین صحبت می کنیم، به ترکیبی از چندین قند حاصل از هیدرولیز نشاسته اشاره می کنیم، که شامل تعدادی از کربوهیدراتهای مختلف (الیگوساکاریدها، مالتروتریوز، مالتوز، گلوکز، و غیره) است.

مالتودکسترین دارای شیرینی کم، کالری کم، قابلیت حل کردن عالی، جذب رطوبت کم است و به سختی خراب می شود. بی بو است و به راحتی هضم می شود.  یک ماده فوق العاده است. دارای انواع کاربردهای شگفت انگیز در کالاهای پخته شده، آب نبات، نوشیدنی خشک، مخلوط کیک و مخلوط پودر پروتئین است.

در عرصه کالاهای پخته شده، مالتودکسترین ها می توانند بافت و لطافت را تقویت کنند. در تهیه آب نبات، می تواند تبلور را مهار کرده و جویدن را بهبود بخشد. کمبود آب، طعم شیرین و حلالیت فوری آن را به یک حامل عالی برای مخلوط های خشک (مانند مخلوط های کیک و پنکیک) تبدیل می کند. باعث افزایش جویدگی آب نبات های نرم می شود و ماندگاری آب نبات های سخت را با مهار جریان سرد طولانی می کند.

همچنین در برنامه های قرص آب نبات در فشرده سازی اتصال دهنده ها مؤثر است. در آب نبات های ژله ای ویژگی های اساسی ویسکوزیته شربت گرم را برای رسوب آسان برای ارائه چربی و تحویل طعم های لازم ترکیب می کنند. به دلیل دمای ژلاتینه کم می توانند باعث افزایش جویدگی و افزایش ماندگاری شوند بدون اینکه منجر به افزایش سختی شود. اضافه کردن مالتودکسترین به آب نبات می تواند به اصلاح تبلور قند کمک کرده و از شکوفه قند جلوگیری کند.

در شیرینی های نرم مانند شیرینی های میوه ای  می تواند انعطاف پذیری را افزایش دهد. از مالتودکسترین ها در روکش آب نبات نیز استفاده می شود. بین پوسته و ماده درون  به عنوان یک کانع از دست رفتن رطوبت عمل می کند.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *