مالتودکسترین در داروها

مالتودکسترین در داروها

مالتودکسترین در داروها

مالتودکسترین ها مخلوط های پیچیده مالتو، الیگو و پلی ساکارید هستند که توسط هیدرولیز جزئی نشاسته با آنزیم های ایمن و مناسب تشکیل می شوند. به عنوان یک پودر سفید یا محلول غلیظ تهیه شده و توسط Dextrose Equivalent (DE) طبقه بندی می شوند. درصد کاهش قند محاسبه شده به عنوان گلوکز براساس وزن خشک را با توجه به مقدار گلوکز مقدار ۱۰۰ و همچنین معادل درجه پلیمریزاسیون مالتو الیگوساکارید است که تحت تاثیر منبع نشاسته، مراحل ساخت و وسعت آن قرار دارد.

کپسول ها معمولا حاوی مالتودکسترین هستند زیرا ضمن تثبیت داروها، محتوای دارویی را اضافه نمی کند و باعث کاهش آن نمی شود. مالتودکسترین در فرمولاسیون قرص به عنوان یک اتصال دهنده و رقیق کننده در هر دو روش فشرده سازی مستقیم و دانه دانه مرطوب یا تراکم مورد استفاده قرار می گیرد.

به نظر می رسد مالتودکسترین هیچ تأثیر منفی بر میزان انحلال فرمولاسیون قرص و کپسول ندارد. استئارات منیزیم ۰٫۵-۱٫۰ may ممکن است به عنوان روان کننده استفاده شود. این ماده به عنوان یک حامل در یک امولسیون قابل جذب روغن در آب با اسپری خشک برای بهبود فراهمی زیستی داروهای محلول ضعیف محلول استفاده شده است. نمرات مالتودکسترین با ارزش DE بالا به ویژه در فرمولاسیون قرص جویدنی مفید است.
مالتودکسترین همچنین ممکن است در فرمولاسیونهای دارویی برای افزایش ویسکوزیته محلولها و جلوگیری از تبلور شربتها مورد استفاده قرار گیرد.

از نظر درمانی، مالتودکسترین اغلب به عنوان منبع کربوهیدرات در مکمل های غذایی خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می توان راه حل هایی با اسمولاریته پایین تر از محلول های دکستروز ایزوکالوریک تهیه کرد. در اسمولاریته شدن بدن، محلول های مالتودکسترین از تراکم کالری بالاتری نسبت به قندها استفاده می کنند.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید مالتودکسترین با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *