مالتودکسترین چیست و آیا برای سلامتی مضر نیست؟

مالتودکسترین چیست و آیا برای سلامتی مضر نیست؟

مالتودکسترین چیست و آیا برای سلامتی مضر نیست؟

مالتودکسترین

مالتودکسترین چیست؟ کدام غذا حاوی آن است؟ آیا سالم است؟

این ماده یک پودر سفید و نشاسته مانند است که تولید کنندگان به غذاهای بسیاری اضافه می کنند تا عطر و طعم، ضخامت و عمر مفید ماده غذایی را بهبود ببخشند.

مالتودکسرین عنصر رایج در غذاهای بسته بندی شده مانند شیرینی، آب نبات و نوشیدنی های نرم است. هنگامی که این ماده وجود دارد، معمولا بر روی برچسب غذایی مشخص می شود. ورزشکاران همچنین ممکن است این ماده افزودنی را به عنوان یک مکمل کربوهیدرات استفاده کنند.

بسیاری از مردم بر این باورند که مالتودکسترین برای سلامتی مضر است. اما این ادعاها چقدر حقیقت دارد؟

در مورد مزایا و خطرات این ماده و غذاهای حاوی این عنصر متن زیر را بخوانید:

مالتودکسترین یک مکمل غذایی است.

این ماده یک پودر سفید است که نسبتا بی مزه است و در آب حل می شود. یک افزودنی در طیف گسترده ای از غذاها است، زیرا می تواند بافت، طعم و عمر مفید ماده غذایی را بهبود بخشد.

ممکن است این ماده را از هر غذای نشاسته ای، از جمله ذرت، سیب زمینی، گندم، تاپیوکا یا برنج، گرفته شود. گرچه پودر این محصولات طبیعی تولید می شود و پس از آن طی فرآیندی پردازش می شود.

برای تولید این ماده تولید کنندگان نشاسته را تحت فرآیندی به نام هیدرولیز قرار می دهند. هیدرولیز با استفاده از آب، آنزیم ها و اسیدها برای تجزیه نشاسته به قطعات کوچکتر اضافه می شوند و در نتیجه پودر سفید حاوی مولکول های شکر به دست می آید.

افراد مبتلا به بیماری سلیاک باید بدانند که این ماده می تواند حاوی علامت های گلوتن باشد زیرا گندم منبع نشاسته است. با این حال، مالتودکسترین تا زمانی که در لیست مواد گندم مشخص نشود، بدون گلوتن است.


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *