مزایای بالقوه اسید سیتریک

مزایای بالقوه اسید سیتریک

مزایای بالقوه اسید سیتریک

ممکن است دارای اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی باشد

اسید سیتریک در مطالعات خاص نشان داده شده است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است، به این معنی که می تواند به مبارزه با استرس اکسیداتیو (یا آسیب های رادیکال آزاد) کمک کند. در تحقیق سال ۲۰۱۴ منتشر شده در مجله محققان دارویی خوراکی ، ارتباط بین اسید سیتریک و استرس اکسیداتیو ناشی از اندوتوکسین مغز و کبد در موش ها مورد بررسی قرار گرفت. آنها دریافتند که اسید سیتریک باعث کاهش پراکسیداسیون لیپید مغزی و التهاب، آسیب کبدی و تکه تکه شدن DNA در موشها پس از تزریق شد که به منظور ایجاد استرس اکسیداتیو در مغز و کبد آنها بود. مطالعات نشان داده اند که اسید سیتریک می تواند به کاهش پراکسیداسیون لیپید و کاهش التهاب توسط کاهش degranulation سلول و کاهش آزاد سازی ترکیبات التهابی مانند میلرپوکسیداز، الاستاز، اینترلوکین و فاکتور ۴ پلاکت کمک کند.

دارای اثرات آلکالنی

اسید سیتریک به عنوان ماده قلیایی در نظر گرفته می شود، با وجود اینکه دارای طعم اسیدی است. می تواند به مقابله با اثرات خوردن غذاهای اسیدی مانند گوشت و دانه های پردازش شده کمک کند. غذاهای قلیایی دارای مقادیر بالایی از مواد معدنی مانند پتاسیم، منیزیم، کلسیم، سدیم، منگنز و آهن هستند و ممکن است به جذب مواد معدنی کمک کند.

ممکن است تابع اندوتلیال بهبود یابد

مزایای بالقوه اسید سیتریک

برخی تحقیقات نشان داده است که اسید سیتریک می تواند به بهبود عملکرد تومورهای اندوتلیوم کمک کند: (غشای نازکی داخل قلب و عروق خونی قرار می گیرد و به آرامش و انقباض عروق، لخته شدن خون، عملکرد ایمنی و تجمع پلاکتها ). این کار با کاهش نشانگرهای التهابی انجام  می شود.

نمک های اسید سیتریک، به نام سیترات، می توانند به عنوان ضد انعقاد (به طور کلی به عنوان حلال کننده های خون شناخته می شوند) به علت توانایی های کلسیم شیمیایی آنها استفاده شود.

از سنگ کلیه جلوگیری می کند

سنگ کلیه بیشتر در ادرار بسیار اسیدی اتفاق می افتد. طبق گزارش کلینیک سنگی متابولیسم بیمارستان دانشگاه ویسکانسین-مدیسون، “اسید سیتریک نقش یک محافظ در مقابل سنگ کلیه را دارد. اسید سیتریک و سیترات پتاسیم، عوامل قلیایی هستند که محیط اسیدی را کاهش می دهند، بنابراین برای جلوگیری از نقرس، سنگ کلیه یا متابولیسم استفاده می شوند. همچنین اسید سیتریک می تواند از اتصال مواد به سنگهای کلیه جلوگیری کند.

برای سلامت پوست مفید است

این ماده هیدروکسی اسید آلفا است که به بعضی از محصولات مراقبت از پوست یا محصولات مراقبت شخصی اضافه می شود تا اسیدی را تنظیم کند و با پوسته پوسته شدن و رشد دوباره پوست را افزایش دهد. این ماده را در برخی  از محصولات ضد پیری مانند سرم ها، ماسک ها و کرم های شب خواهید یافت. همچنین این ماده به عنوان یک آنتی اکسیدان شناخته شده است که می تواند به محافظت از پوست در برابر پیری، آسیب محیطی و استرس اکسیداتیو کمک کند.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع اسیدسیتریک.
 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *