مزایای مصرف آسپارتام

مزایای مصرف آسپارتام

حقیقت در مورد آسپارتام این است که فواید زیادی به همراه دارد. بیشتر آنها به میزان کم کالری آن، طعم و این واقعیت مربوط می شود که آسپارتام باعث افزایش سطح گلوکز در خون نمی شود. مزایای مصرف آسپارتام شامل موارد زیر است:

  1. نیاز به مقدار کمی از آن دارید:

برخلاف سایر شیرین کننده های مصنوعی، آسپارتام کالری را طی فرایند متابولیک آزاد می کند.( در هر گرم حدود ۴ کیلو کالری) این همان سطح ساکارز است. با این وجود، برای داشتن طعم شیرین فقط به مقدار کمی آسپارتام احتیاج دارید، به این معنی که در سطوح ناچیز کالری در بدن نقش دارد.

  1. طعم را تقویت و گسترش می دهد:

آسپارتام با طعمی شکر مانند همراه است و همین امر باعث بهبود طعم مرکبات و میوه در نوشیدنی ها و غذاها می شود. هنگام استفاده در آدامس  آسپارتام به طولانی شدن شیرینی چهار برابر نسبت به گزینه های شیرین کننده قند کمک می کند.

  1. طعم ماندگار:

یکی دیگر از واقعیت های آسپارتام این است که بر خلاف ساکارز، شیرینی آسپارتام بیشتر می ماند. به همین دلیل است که به طور معمول با دیگر شیرین کننده های مصنوعی مانند پتاسیم استسولفام ترکیب می شود تا طعمی شبیه به قند معمولی داده شود.

  1. فاقد کربوهیدرات است:

هرکسی که از بیماری قند خون رنج می برد باید سطح قند خون پایین بیاید و عاقلانه  آن است که از مصرف کربوهیدرات جلوگیری کند. آسپارتام حاوی هیچ کربوهیدراتی نیست و بنابراین هیچ تاثیری در سطح قند خون ندارد.

  1. هزینه کمتر برای تولید کنندگان:

تولید کنندگان نوشیدنی برای افزودن طعم به محصولات خود فقط باید از مقدار کمی از آن استفاده کنند. این بدان معنی است که هنگام تولید کالاهای خود مجبور نیستند متحمل هزینه های اضافی شوند.

  1. آسپارتام برای افرادی که از دیابت رنج می برند مفید است:

افرادی که به دیابت مبتلا هستند به دلیل کمبود انسولین کافی در بدن، به طور معمول میل قند می کنند.

با این حال، خوردن قند برای آنها مضر است، زیرا سطح قند خون را بالا می برند. وقتی از آسپارتام استفاده می کنند، می توانند مواد شیرین مصرف کنند بدون اینکه تأثیر بدی بر سلامتی آنها بگذارد. شیرین کننده های کم کالری نقش مهمی در پیشگیری و مدیریت دیابت دارند. با افزایش تعداد افراد چاق و اضافه وزن در صورت تمایل به حفظ وزن سالم و جلوگیری از مشکلات سلامتی که با وزن بیش از حد ایجاد می شود، نیاز به تعادل در میزان کالری و فعالیت بدنی وجود دارد. یک راه عالی برای دستیابی به این هدف، پیدا کردن راهی برای کاهش کالری دریافتی شما بدون نیاز به فدا کردن ذائقه و لذتی است که همراه با خوردن دارد. یکی از واقعیت های بسیاری که در مورد آسپارتام وجود دارد این است که به شما در کاهش وزن کمک می کند. جایگزینی غذاهای شیرین به طور منظم با کالری کم در کاهش وزن کمک می کند. همچنین برای کسانی که از دیابت نوع ۲ رنج می برند بسیار عالی است زیرا همیشه برای کاهش وزن ترغیب می شوند.

  1. آسپارتام را می توان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم استفاده کرد:

از آنجا که این ماده سالم قلمداد می شود، می توانید آسپارتام را در رژیم غذایی خود قرار دهید. به شما کمک می کند کالری که از شکر مصرف می کنید را جایگزین یا کاهش دهید در حالی که هنوز همان طعم فوق العاده را دریافت می کنید. همچنین دستور العمل های زیادی وجود دارد که می توانید شیرین کننده های کم کالری را انتخاب کنید.

  1. به مبارزه با پوسیدگی دندان کمک می کند:

همچنین به افراد توصیه می کنند ۲۰ دقیقه بعد از غذا آدامس های بدون قند را بجوید. به گفته آنها  این به جلوگیری از پوسیدگی دندان کمک می کند.

 

منابع:

منبع ۱ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده  انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید آسپارتام با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *