مصرف دکستروز در دیابت:

دکستروز از ذرت ساخته شده و نوعی از گلوکز کریستالی است. گلوکز به عنوان یک قند ساده شناخته شده است زیرا کوچکترین واحد کربوهیدرات است . گلوکز به راحتی از طریق جریان خون جذب می شود و منجر به افزایش سریع گلوکز خون می شود.

دکستروز در محصولات غذایی به عنوان یک شیرین کننده استفاده می شود و دارای اهداف پزشکی نیز می باشد. در محلول هایی که به داخل ورید تزریق می شود، استفاده می شود. به عنوان یک ژل یا قرص خوراکی موجود است. می تواند با سایر داروها ترکیب شود یا برای افزایش قند خون استفاده شود. از آنجا که یک شکر ساده است، بدن می تواند به سرعت آن را برای انرژی استفاده کند.
افرادی که مبتلا به دیابت یا هیپوگلیسمی هستند (قند خون پایین) از ژل یا قرص قند خون استفاده می کنند. این ژل یا قرص در دهان فرد حل می شود و به سرعت قند خون را بالا می برد.

مصرف دکستروز در دیابت

اگر قند خون یک فرد کمتر از ۷۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد و علائم قند خونشان پایین باشد، ممکن است لازم باشد قرصهای دگزا را مصرف کند. از آنجا که دکستروز ۱۰۰ درصد گلوکز است، آن را به سرعت جذب می کند و دارای شاخص گلیسمی بالا است، که باعث می شود درمانی محبوب برای هیپوگلیسمی است. طبق اطلاعات مرکز ملی دیابت، ۱۵ گرم کربوهیدرات برای درمان هیپوگلیسمی توصیه می شود  که حدود ۱ قاشق غذاخوری است. قرصهای دکستروز در داروخانه ها یافت می شود و در صورت کمبود گلیسمی، شما می توانید همراه خود همیشه داشته باشید و از روی  دستورالعمل ها مصرف آن را ببینید. علائم قند خون پایین عبارتند از ضعف، سردرگمی، عرق کردن و ضربان سریع قلب.

داشتن دیابت یعنی شما برای مراقبت از خود نظارت بر کربوهیدرات مصرفیتان داشته باشید و آن را برای حفظ قند خون خود را در محدوده سالم داشته باشید. خواندن برچسب ها، خوردن رژیم سالم و متعادل، همه بخشی از برنامه  ی یک دیابتی است. بسیاری از شیرینی ها مانند دکستروز، را به وعده های غذایی خود اضافه می کنند. برای گنجاندن شیرینی ها در برنامه ی غذایی خود با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. استفاده از کربوهیدرات را در اندازه ی مورد نیاز مصرف کنید.

مطالعات نشان می دهد که بیماران مبتلا به دیابت اغلب داروهای وریدی  که گلوکز مخلوط شده با دکستروز  دارند را مصرف می کنند. تجویز داروهای مورد استفاده در وریدها هنگام بررسی بیمار و بررسی دقیق داروها و رقیق کننده ها می تواند وضعیت گلیسمی و نتایج بالینی را بهبود بخشد. با توجه به انجمن دیابت آمریکا، معمولا بهتر است ۴۵ تا ۶۰ گرم کربوهیدرات در هر وعده غذایی مصرف شود. با این وجود ممکن است بسته به اینکه چگونه دیابت شما کنترل می شود این اندازه بیشتر یا کمتر شود.

 

شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و فروش انواع دکستروز.
 لطفا در صورت هرگونه سوال و نیاز به راهنمایی با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.
شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *