مصرف سوربیتول برای کودکان

مصرف سوربیتول برای کودکان

سوربیتول یک الکل قند طبیعی است، کمی شیرین و کالری کمتری از قند معمولی دارد. به طور طبیعی در انواع آلوها ، گلابی ها و برخی انواع توت ها مشاهده می شود و به عنوان یک ملین دارویی نیز موجود است. بسیاری از غذاهای فرآوری شده با قند کم حاوی سوربیتول هستند.

سوربیتول به عنوان یک ماده ایمن ارزیابی شده است. مصرف بیش از حد آن ممکن است اثر ملین داشته باشد. مصرف سوربیتول برای کودکان به مقدار کم بی خطر است. یکی از دلایلی که سوربیتول برای کودکان مفید است و مضر نیست، این است که باعث پوسیدگی دندان نمی شود. باکتریهای خوراکی معمولاً قندها و نشاسته ها را در مواد غذایی تجزیه می کنند و اسیدها را آزاد می کنند. اگر اسیدها به طور کامل شسته نشوند این اسیدها مینای دندان را از بین می برند.

سوربیتول و سایر پلیولها یا اسیدهای قند در برابر متابولیسم باکتریایی مقاوم هستند و بنابراین به محصول اسیدهای پوسیدگی مینای دندان منجر نمی شوند. کودکان مبتلا به دیابت و همچنین بزرگسالان باید قند خون ، لیپیدها و وزن خود را کنترل کنند. از آنجا که سوربیتول به آرامی و ضعیف توسط بدن جذب می شود، قند خون و پاسخ انسولین مرتبط کاهش می یابد.

علاوه بر این، کالری در هر گرم سوربیتول دو سوم از قند معمولی است که به کودکان کمک می کند وزن خود را کنترل کنند. سوربیتول می تواند بخش مفیدی از رژیم غذایی کودک دیابتی باشد، در مورد استفاده از آن پزشک کودک صحبت کنید. در مقادیر بیشتر یا در کودکان با اختلالات کلیوی ، سوربیتول می تواند مشکلاتی ایجاد کند. ممکن است در کودکانی که حساسیت به سوربیتول دارند یا به اثرات ملین آن بسیار حساس هستند، مشکلاتی ایجاد کند.

واکنش های آلرژیک می تواند شامل بثورات کهیر، خارش، تنگی نفس، خس خس سینه، سرفه یا تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو باشد. سوربیتول را به کودکانی که بیماری شدید کلیوی دارند ندهید. زیرا سوربیتول به طور قابل توجهی توسط کلیه دفع می شود.

 

منابع:

منبع ۱ /  منبع ۲ 


شرکت بازرگانی پویا ویژن وارد کننده و تامین کننده و انواع مواد اولیه غذایی

لطفا جهت استعلام قیمت و ثبت سفارش خرید سوربیتول با ما در تماس باشید همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۳۵۷۸۹۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *